bugün

yaşamayı öğretti ya o yeter.
Eğitimin ilk başladığı yer ANA KUCAĞI.

Anneler bize ne ogretti??

Dualarin gücünü: Yat, kalk dua et ki baban müzik setinin bozuldugunu farketmedi.

Mantikli düsünmeyi: Ben öyle diyorsam öyledir!

Ileri görüslülügü: Çikmadan önce temiz bir çamasir giy. Yolda Allah korusun basina bir sey gelir, kirli çamasirla etrafa rezil olursun.

Trajikomikligi: Sen daha gülmeye devam et, birazdan ben seni tam güldürecem.

Çeliskileri: Kapa çeneni çorbani iç!

Dayanikliligi: O ispanak bitene kadar sofradan kalmak YOK!

Meteorolojiyi: Su daginikliga bak.. Yabanci biri görse, odadan kasirga geçmis sanir.

Abartmayi: Sana 500 bin defa söyledim, kirli ayakkabilarinla içeri girme diye.

Korkmayi: Dinleme bakalim anne sözü dinleme. Kafana meteor düsecek kenara çekil diye bagirsam, onu bile dinlemezsin di mi?

Kiskanmayi: Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bir aileye sahip olmayan, kaç milyon çocuk var biliyormusun?

Sabirli olmayi: Baban eve gelsin sen görürüsün.

Diyalog kurmayi: Sana bir sey sordugumda cevap ver! Ne söyleyeyim anne? Sus!! Bana cevap verme!

Tip bilgilerini: Gözlerini sasi yaparken bir gün öyle kalivereceksin.

Olgunlugu: Bu tabagin hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin.

Genetigi: Bütün kötü huylarin babadan geçtiğini.

Bilgeligi: Benim yasima gel de anlarsin o zaman.

Ve adaleti: Birgün senin de çocuklarin olacak. Insallah onlar da sana simdi bana yaptiklarini yaparlar...
meleğin neye benzediğini.
-sevgiyi,
-fedakarlığı,
-sabretmeyi,
-tutumlu olmayı.
ne olursa olsun dönüp dolaşıp en sonunda onların dediklerine geleceğimizi.
Erkek isek; bir kadına nasıl davranılması gerektiğini ve kadınların hangi durumlarda üzüldüğünü veya sevindiğini.
Bayan isek; nasıl anne olunacağı ve erkeklerin kalbine giden yolları. kendi ayaklarımız üzerinde durmayı ve kendimize hakim olmayı.
"annelerimizin bize öğrettikleri" şeklinde revize edilirse daha sağlam olacak sözlük entry'si.
anneler kendi felsefelerince bizlere çok şey öğretmiştir.
mesele:
Dualarin gücünü, Yat, kalk dua et ki baban müzik setinin bozuldugunu farketmedi.
sonra:
Çeliskileri: Kapa çeneni çorbani iç!
akabinde:
Diyalog kurmayi: Sana bir sey sordugumda cevap ver! Ne söyleyeyim anne? Sus!! Bana cevap verme!
Ve adaleti... Birgün senin de çocuklarin olacak. Insallah onlar da sana simdi bana yaptiklarini yaparlar.