bugün

Komşuya yakalanılır ve anne öğrenir. Son.
akşam sofrada adile naşit in sofrasından gelip münir özkul un (bkz: neşeli günler) yemeklerini yiyemeyip enselenen domdom yaşar gibi kalmanız ile yakayı ele vereceğiniz eylemdir.

görsel
Annemin teslim almışlığı var bir kaç kez. Kurye para bekliyor annem bana bakıyor ben anneme hüzün dolu ortam.
neden gizli peki? "neden benim yemeklerimi yemiyorsun, beğenmiyor musun?" diye üzülecek ya da kızacak diye mi?

ben bu kafayı hiçbir zaman anlayamadım arkadaş. anne yemeğinden uzak kalamamanın baskısını geçtim, ailesiyle evde diye telefonunu açmayan hanım evlatları var.

bildim bileli kendi odamı kendim temizlerim, kendim mutfağa girer yemeğimi içeceğimi ayarlar yerim, kafama göre çıkar kafama göre girerim. canım isterse de dışarıdan yemek sipariş ederim, kimse de bir şey demez.

bu koduğumun ülkesinde cinsel devrim(!) bile oldu fakat bu dar kafa bir türlü aşılamadı; anne ve babadan it gibi korkmak, esareti altında bir hayat sürmek! hem de bir ömür boyu. evlenseler bile.

30 yaşına gelip, ailesi sorun ediyor diye akşam 9dan sonra dışarı çıkmayan erkekler var.

sırf çirkef annesi(ama cidden çirkef, kişisel değil) istemiyor diye arkadaşlarıyla ilişkisini koparan 30una merdiven dayamış erkekler var.

iltifat için değil, cidden öyle olduğu için eşinin yemeğini "güzel olmuş" diye överken annesinden fırça yiyen erkekler var.

çişe giderken annesinden izin alanlar var.

evde 2 gün oturdu diye babasından "kalka lan git çalış it" diye azar işitenler var.

ailesi "kim o, kiminle konuşuyorsun sen?" diye soracağı için bırakın kızı, it gibi korkup iş yerinden gelen telefonu bile açamayan erkekler var.

kendi istediğiyle değil, ailesinin istediğiyle evlenen, daha da kötüsü evlenmeyi istemediği halde ailesi yüzünden zoraki evlenen ve garip bir şekilde bundan hiç de şikayetçi ol(a)mayan insanlar var.

lan sizin amk ben!

böyle ailelerin de onların bu baskısına boyun eğen çocukların da noksanlığına çomak sokayım!
Hergün yemek derdiyle ugraşan annenize de ısmarlasanız da kadıncağız da bir gün yemekle ugraşmasa. Inanın cok sevinir.
Kafami kirar.*
Her şeyden duyar gelmesine çok alışmışız, şahsen yıllarca uzakta yaşadım, çocukken bile, benim ailem hiç bir durumuma müdahele etmemiştir, karışmamıştır, başıma bela gelse de kendim çözmemi sağlamışlardır, çok büyük durumlar olmadıkça. Dolayısıyla, bir yemeğin bile bu kadar büyütülmüş olması, dışarıya kusamadığımız nefreti, yakınlara ısıtıp vermektir. Olması gereken şu ülkenin durumuna baş kaldırmak, toplumsal çöküntüye göğüs germektir ama asla yapamayacağınız için, böyle basit olaylarda birbirinize patlarsınız.
Aile evinin en kötü yanlarından biri de bu bence. Evde ne piştiyse onu yiyorsun. Yok ben dışardan şunu söyleyeyim, yemek saatinde yemeyeyim gece 11 de yerim olayı yok.
Şu zamanda annesinden gizli yemek siparişi vermeyen yoktur herelade. Bunda kötü olacak bişey yok bence hem gizli yapılan herşey çok tatlı değilmidir. Ayrıca bu sürekli yapılan bir şeyde değil kiiii. Arada evdeki yemeği beğenmezsek yapıyoruz yada evde kimse yoksa yemek hazırlamaya üşenip gizlice sipariş verip hemen yiyip çöpü ortadan kaldırmak aşırı heyecanlı ve zekli bence
yaşım olmuş bilmem kaç...annem evde yemek yaptığı halde dışarıdan sipariş verirsem...kendi yaptığı yemeği burnumdan tıkar, sipariş verdiğim yemeği de g*tüme sokar...ya sizin anneleriniz çok iyi ya da benim annem aşırı dominant...bilemedim...
Kanka bu olaylar her türlü yaşanacak zaten önemli olan insanın bunlarla mücadele edebilecek seviyeye gelebilmesi ve mücadele etmesi. Kırmadan incitmeden işini halletmesidir. Büyümek olgunlaşmak budur.
Benim evladım benden gizli yemek ısmarlarsa önce sıcak sonra soğuk savaş sebebi olur ve bunu sonsuza kadar unutmasına izin vermem.

Biz de bilirdik çocukken kendimiz iskender yerken onu 2 günlük makarnayla geçiştirmeyi. Hem de daha ucuza gelirdi.

Biz yerken gelip ortak oluyor kendisi alınca gizli gizli servet düşmanı pezevenk

Dur şüphelendim şimdi gidip sorguya çekeyim şunu