bugün

Karşılıklı yataklarda ışık kapalı, gözler tavana dikili sulale dedikodusu yapmaktır.

Çok eğlenceli olup, sabah işe giderken uyanmasın diye ses çıkarmadan odadan çıkmaya özen göstermektir biraz.
Sanırım hiç yapmadım. Allah rahmet eylesin.
aynı odada uyumaktır.

birkeresinde teyzemlerdeydim. aynı odada uyuyoruz.
gece yarısı bir gök gürültüsü, gözümü açtım, nenem topu bana doğru dikmiş osuruyor ve bir kaba çişini yapıyor.

aman tanrım , bir daha ninemle aynı odada uyumak mı tövbe. gerçi rahmetli oldu 115 yaşında.
Horlamasıyla uyanılandır. Sakın evde denemeyin dedirtir .
Şu an aynı odada karşılıklı yataklarda uyuyoruz aramızda kuruyemiş tabağı var.
Bana sesli sesli whatsapp kız grubu mesajlarını okuyor. Bir an önce sabah olsun ya.

Birbirlerine yatıya gelen liseli kızlar gibiyiz.
Saginiza solunuza döndürmez, azarlar. Tipki annem gibi...
"Kizim uyu artik! Kipir kipir kipir kipir.."
Uyurayak aglar gibi olursun, Resmen rencide ederler, ama huzuru baskadir.
çocukluğumun vazgeçilmeziydi. hala hiçbir şeye değişmen gel gadasını aldığım üşüme sokul yanıma derdi. sonra erken uyanırdım izlerdim. bende yaşlanınca böyle olucam herhalde peki ya derdim bir gün öldüğünde napacam? daha sıkı sarılırdım sonra anneanne diye...

7 yıl oldu kaybedeli bendeki özlemi hala aynı acısı,hatıraları...
osuruk ve horlama sesleriyle uyumaktır. çok da duygusallığa vurulacak yanı yok.
Gözleri görmüyordu rahmetlinin o guzel koynuna sokulunca elleriyle yoklayıp sarilmasi yokmu o koluyla dünyalar benim olurdu zaman dururdu biz uyurduk.
bir aslanla uyumaktır.
Ah hayatta olsada uyusam dediğimdir.

Eskileri dinlemek işkence gibi gelirken, şu an olsa her kelimesini gözlerinin içine bakarak dinler, ona değer verirdim..

Toprağı bol olsun.
Çocukluğumun en huzur veren anılarından biridir anneannemle uyumak. O sabun kokulu yün yorgan, uzunca bir yastık, normal de sesinden uyuyamacağım ama o an bana ninni gibi gelen saatin tik tak sesi.. Güzeldi işte ama çabuk bitti.
Arada dede de varsa yapılmaması gereken eylem.

(bkz: siz onu anladınız)
o yaşlımsı ve sabunumsu koku burnuma geldi.
hic uyumadim cunku onlari hic gormedim nasil duygu bilmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar