bugün

Şopar hasan ın gelinini siktirle kovalayacağı yerde sohbet ediyor enayi. Onların senin gibi aç la ne işi olur.
Çingeneler hayvan gibi kullanıp paçavra gibi sokağa attı. Yıllarca yaşlı yatalak annesine baktı. Hem yaşlı yatalak annesine baktı hem de şopar hasan ın dünürlerine köpek gibi hizmet etti. Kırık koluyla hastanelerde süründü. Şopar hasan ın büyük oğluna kaptırdığı paranın giden kiraların haddi hesabı yok. Bir insan çile çekmek için dünyaya gelse böyle bir hayat yaşardı.

"insanların çoğu 25 yaşında ölür ama
75 yaşında gömülür."
Benjamin franklin.
uğruna can feda.
evet.
hadi itiraf olsun sözlük.

hasta bir dönemi oldu...şizofrendi... babam okumuş adamdı...doktor hastane dedi...
"bizim kızımı deli mi" dediler...
çocuk halimle uzakta kalmalarla... yanımızdaysa evi komşular gelip temizlyecekler şeklinde geçti hayat.
boşandılar. şok mok derken iyileşti de...
anne sevgisi nedir bilem ben hiç... acıyarak başlayan bir sevgi oldu hissettiğim de. bilmem yani.
o beni çok sever ana gibi de... ben bilmem.
tuhaf gelirdi bana arkadaşlarımın bana, anne babalarını özlediklerini söyleyip ağlamaları.
ben ölsem o yıkılır bilirim de... o ölse........ ben bir gün ağlarım belki eski bir fotoğrafına bakıp, içtiğimde. babama da aynıydı.

yok olmadı... yaşayamadım ben o duyguyu...
suçlamıyorum da anam dahil hiç kimseyi.

bilmiyorum sadece.

neyse aq.
Bir dizide annen yok, kimsen yok denmişti...kendi evladıma ve kedime bile duydugum sevgiyi düşününce su dünyada bizi annemizden başka böyle kusursuz ve karşılıksız kim sever diye düşünüyorum. Sonra herkesin aynı olmadığı olaylar aklıma geliyor, inanamıyorum. Anne olmak bu dünyada bir kadının başına gelebilecek en güzel şey.
şopar hasan ın büyük oğlu bunu sadece son 30 günde 2 gayrimenkul kirası kadar kazıkladı.
Ölene kadar emekli olamayacağız meslek.
yitip giden sevdiceğim...
fedakarlık var annelerde. Hem de çok fazla.
çok özledim seni canım anam. bazen aklıma nedensiz geliyorsun doyamadım ben sana. 10 sene oldu hala alışamadım yokluğuna.

gülsem oynasam da yokluğun dolmuyor be. sağlığında kıymetini bilin sonra arar benim gibi bulamazsınız.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.