1. 1.
  herkesinkinden farklı gelir insana. Dışarda okuyorsanız ve evden uzaksanız eve geldiğinizde kıymetini anlarsınız.
  3 ... hendrix
 2. 2.
  (bkz: hanımeller) *
  ... otuzyedibucukekrantv
 3. 3.
  şehir dışında okurken en çok özlenen şeydir, ne yenirse yenilsin.
  ... redwinemania
 4. 4.
  evde yasanılan yıllar boyunca yemek konusunda cok secıcı davranan ogrencı sehır dısında yasamaya basladıktan sonra anne sen yaptıysa ver bı tadını bakıyım demeye baslar
  1 ... broadcastonwax
 5. 5.
  özellikle evden uzak kaldıysanız, ailenize olan hasrette büyüdüyse, sonra bir de annenizin yemeklerinin özlemi baslar ve aklınızdan cıkmaz taki o özlem bitene kadar...
  -1 ... like a_ rolling stone
 6. 6.
  herkesin kendisininkinin daha güzel oldugunu iddaa ettigi yemeklerdir
  1 ... liber libera
 7. 7.
  tamamıyla aynı marka ve ölçekte malzemeler düşünün bi tarafa annenizi öbür tarafa da başka birini koyun yemek yapıldıktan sonra bırakın tatmayı kokladığınızda dahi farkı anlayabilirsiniz.
  2 ... intensivecare
 8. 8.
  + anneee yemekte ne var?
  - allah ne verdiyse.
  + yani?
  1 ... sally
 9. 9.
  dünyanın en güzel yemekleridir. başka birinin aynı ortamda yaptığı barbunya yemeği güzel olmazken, anne yaptığı zaman "acaba nasıl oluyor da bu kadar güzel oluyor ?" sorusu direk akla getirmektedir. başkası yaptığı vakit o barbunyayı annenin yapmadığı anlaşılır ve direk söylenir. bu olay birçok yemekte geçerlidir.
  2 ... salca
 10. 10.
  küçüklükten itibaren yenildiğinden alışkanlık yapmış olan,en tanıdık gelen,soğanlı,salçalı,baharatlı genellikle bol yağlı yemeklerdir.lezzetinin sırrı içine atılmış bir diş sarımsak ve bir tutam kırmızı biberdir.daha da lezzetli olmuşsa ocakta kısık ateşte pişmiş olabilir.her ne olursa olsun annesi kötü yemek yapan bir erkek * hayatı boyunca bu lezzeti arar,lezzetli olduğundan mıdır? değildir.çocukluktan gelen bir alışkanlık olduğundandır.anne yemeğini sevmenin tek nedeni yıllarca yemiş olmaktır.
  1 ... j butterfly