1. ?.
    anne ve babanın,çocuklarınında kendileri gibi olmasını engelleme çabasıdır.
    gençlikte yapılan çılgınlıklardan hiçbir zaman söz edilmez.
    her zaman yüzeysel anlatımlarla geçen gençlik anılarına sebep olan çaba.
    babanın küçükken yaptığı yaramazlıkları babaannenin anlatmasından sonra babanın kızmasına sebep olan çaba.
    babanın anne ile olan aşk diyaloglarının genelde saklandığı,kavga durumlarında ise pörtleyen ''benim peşimden koştuğun günleri ne çabuk unuttun '' çıkışlarıyla bir anda yok olan çabadır.
    1 ... mosquito
  2. ?.
    - anne baba siz aşık olarak mı evlendiniz görücü usuluyle mi? (er oğulun ya da zeki kızın açık arama çabası)
    - aşık olduk (olmaz olaydım)
    - eeee sonra? (e anlatın yaa nerede ne zaman nasıl???)
    - nasıl sonra? (ulan hanım pot kırmasa bari)
    - çeşmebaşı kesişmeleri, kaçamaklar filan olmadı mı? (hatırlamıyor unuttu mu ne?)
    - e oldu yavrucum. (eyvaaaahhhh)
    - evlenmeden öptün mü hiç annemi babacım?
    - yavaş gel yavrum oha ohaaa(belli kimin oğlu olduğu, daha neler yaptım ama soolemem laf alamazsın ağzımdan)
    - (anne araya girer) hani o şeyde şey olmuştu ya. hatırlasana bey şey yaa şeyyy
    - dur hanım karizmayı resetleyeceğiz (hatun milleti degil mi hepsinin çenesi düşük)
    - anlatsana bey
    - sana da ohaa hanım (tabi nasil it gibi pesinden kostugumu dinleyerek kemale ereceksin di mi hatun seni)

(bkz: tamamen hayal urunudur)
    2 ... liberty
  3. 1.
    gençliğinin hatalarını deşifre etmeme gayretidir,büyük olasılıkla o hatalardan alınmış dersler çocuklara öğüt olarak verilmektedir
    1 ... migren
  4. 2.
    solcu, sağcı demeden anne babalar ya da abla ağabeylerde de görülen eğilimdir.
    ... cymbeline