bugün

genellikle küçük yaşlarda yaşanılan bir durumdur. cocuk annesinin veya babasının, arkadaslarının anne ve babasından yaşça büyük oldugunda anlamsız bir biçimde utanır. bir de yaş mevzusu dısında eğitim konusu vardır. cocugun anne veya babasının tahsillerini arkadaslarınınkilerle kıyaslayınca utanc duyabilir. yersizdir. annemizdirler, babamızdırlar, her şeyimizdirler.
bazı insanların başına gelen hadise. benim babam çok dayanıksızdı, erkenden öldü. annem ise yaşlı ve cahil... onlardan utanmayayım da ne yapayım? keşke hiç doğmasaydım...
Sanat filmi açıyom kültürlensinler diye mallar yerli komedi filmi aç diyor. Saldırmamak için kendimi zor tutuyom iki tane orkla yaşıyormuşum meğer.
Onlarda senden utaniyordur ama evlat işte ne yapsinlar.
insan önce kendisiyle, sonra da ailesiyle barışık olmalı. barışık olmak kimseye zarar vermez, sizi de ailenin kölesi yapmaz. tam tersi, kendinizi layıkıyla ispat edebilmeniz için huzurlu bir ortam oluşturur.
anneniz alien değilse hani şu ağzının içinden minyatür bir alien daha çıkan dişi türden neyinden utanılır anlamış değilim.

ha benim için problem yok alien de olsa ana anadır.
kadın anam.
off anne açma şu ağzını sevdiğim kadını kırkıtıyırsın ss.