bugün

iki tarafta çöptür..
nedense, anne tarafı daha bi modern oluyor. baba tarafı ise daha kırsal. bu sebeple modern olan daha çok seviliyor sanırım.
Tamamen annenin tutumuna bağlıdır. Yıllarca baba tarafına cephe alarak büyütüldük annem tarafından. Kendisi sevmiyor diye o sevgisizliği bize de empoze etti. Ekstra bir özen göstermesine gerek de yoktu, baba tarafını görünce suratının aldığı sinirden anlayabiliyorduk bunu. Oysa konu kendi ailesi oldu mu, onları bi gördü mü tüm sevinci neşesi dışarı taşar, bu bize de sirayet ederdi...

Yıllar geçti, artık farkındalık dönemi geldi ve baba tarafının ne annemin anlattığı kadar kötü, ne de anne tarafının da annemin sevgi patlaması yaşayacak kadar iyi olduğunu kavradım. Akrabalardan genel olarak selametim için uzak dursam da, şunu anlıyorum ki olay annede bitiyor.
Mantıklıdır, ayrı olduklarından böyle diyor da olabilirim.
Yalan ananem dahil çoğunu sevmiyorum.

baba tarafıma daha yakınım.
sebebi şudur;

baba tarafı seni kendine yakın görür ve hoyratça duygularınla oynayabileceğini düşünür.

anne tarafı seninle baba tarafına göre biraz daha mesafelidir. soyismin tutmaz vs. derken en azından bir tık mesafelidir. bu da saygı ve sevgi çizgisini aşmalarına engel olur ve arada el uşağı olan enişte faktörü vardır. kızımıza kötü davranmasınlar düşüncesiyle o sevgi ve saygı bağı korunur.

bundan dolayı anne tarafı daha fazla sevilir.
bütüne bakınca büyük paydada yer alan bir realite.
ben ki halamı amcamı doğru düzgün görmüş, bir arada bulunmuş insan değilim.
Anneler anneanneyle, teyzeyle, dayıyla; babaanne, hala ve amcadan daha fazla vakit geçirip çok daha samimi olduğu için. Ben de halayım ve biliyorum ki asla bir teyze olamayacağım. Ha bana kalsa, ben her iki tarafı da sevmem. O treni kaçırdılar.
o tayfadanım.
şahsım için durum tam tersidir. anne tarafımdan yani dayılarımdan, teyzelerimden acayip sevgi duyulan birisi olmama rağmen, amcamlar ve halamlar hep yakın gelmiştir bana. hatta kıyaslama bile yapamam bu konuda. nedeni ise amcamlarla dedemlerle hep beraber büyümüş olmamızdan galiba. her yaz onlar bize gelirler ya da biz onlara gideriz. hala ve amca çocuklarımızla hep daha samimi olmuşuzdur. hatta anne tarafımızda, baba tarafımızın bizim için çok çok değerli olduklarını bilirler anlayışla karşılarlar.
annenin yıllarca sürdürdüğü kafa yıkamadan dolayı. kardeşi gelince yüzünde güller açar, kocanın kardeşi gelince suratı yerleri süpürür.
ev kendi sülalesine kalınca da dünya kendilerinin olur. yemeyin !

(img:#1716179)
baba tarafı daha samimiyetsiz ve tırt olduğu içindir. teyzeler dayılar hep daha fazla yakın gelir insana. zaten varsa amcandan halandan çok onları görürsün hayat boyu.
Mantıklı harekettir.
Ben her zaman anne tarafımı baba tarafımdan kıyaslanmayacak derecede çok daha fazla sevmişimdir.
güncel Önemli Başlıklar