1. 1.
    Dayılarım, teyzlerim hep arkadaş gibiyken, onlarla her türlü muhabbeti yaparken, daha çok severken; baba tarafı biraz daha soğuk olur. Pek haz edilmez. Hep bi resmiyet olur.
    Aslında bu durumda olmasının sebebi biraz farklı.
    2000 senesinde babamın çalıştığı fabrika kapanmıştı. Çok iyi olan durumumuz kötüleşince baba tarafından kimse arayıp sormamıştı.
    Rahmetli babaannem de "niye hiç gitmiyorsunuz yanına" diyince de "anne gitmeye gideriz de para ister diye korkuyoruz" demişler.
    Öyle bir karaktersiz oluyorlar işte.
    1 -2 ... zall bana halleniyor
  2. 2.
    Mantıklı harekettir.
    Ben her zaman anne tarafımı baba tarafımdan kıyaslanmayacak derecede çok daha fazla sevmişimdir.
    9 -1 ... alkolik oldum
  3. 3.
    kurana gore anne tarafı akrabalığı baba tarafı akrabalığından yakindir.
    1 -7 ... ne olursun guzelim sevsem seni
  4. 4.
    baba tarafı daha samimiyetsiz ve tırt olduğu içindir. teyzeler dayılar hep daha fazla yakın gelir insana. zaten varsa amcandan halandan çok onları görürsün hayat boyu.
    4 -2 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    annenin yıllarca sürdürdüğü kafa yıkamadan dolayı. kardeşi gelince yüzünde güller açar, kocanın kardeşi gelince suratı yerleri süpürür.
    ev kendi sülalesine kalınca da dünya kendilerinin olur. yemeyin !

anne tarafını baba tarafından çok sevmek
    8 ... teflon
  6. 6.
    şahsım için durum tam tersidir. anne tarafımdan yani dayılarımdan, teyzelerimden acayip sevgi duyulan birisi olmama rağmen, amcamlar ve halamlar hep yakın gelmiştir bana. hatta kıyaslama bile yapamam bu konuda. nedeni ise amcamlarla dedemlerle hep beraber büyümüş olmamızdan galiba. her yaz onlar bize gelirler ya da biz onlara gideriz. hala ve amca çocuklarımızla hep daha samimi olmuşuzdur. hatta anne tarafımızda, baba tarafımızın bizim için çok çok değerli olduklarını bilirler anlayışla karşılarlar.
    3 ... bir idealistin ta kendisi
  7. 7.
    o tayfadanım.
    1 ... pilotmont 1
  8. 8.
    Hangi taraf daha dürüstse o taraf daha yakın gelmiştir bana.
    Ve hangi tarafla daha çok iletişim kurarsanız o taraf daha yakın gelir çünkü samimiyet artar.
    1 ... sofiana