bugün

Sadece çektikleri acı için bile tapılası saygı duyulası Kadınlar. Emekleri sonsuz hakları ödenmez. Ama Evlatları için yapabilecekleri en büyük iyilik, onları bağımsız ve kişilik sahibi birer birey olarak yetiştirmek olan varlık; ama kendi duygusal doyumları için evlatlarının duygularını sömürmemeliler çünkü sonra, başına gelen her zorlukta ailelerine koşan alacakları en ciddi kararları onların onayı olmadan alamayan büyük çocuklar oluyor.
Toplumun övündüğü o hastalıklı duygusal yapısı, prenses kızlar, oğluşlar özgürleşememiş, ne istediğini bilmeyen çocuklar olarak büyüyor.
o çocuklar tedavi olmadıkça da çocuk kalmaya mahkum maalesef.
mutlu olmak isteyen mutsuz ve yetişkin çocukların ruhları özgürleşmedikçe mutlu olamazlar.
bugün annelerin tekelinde işleyen kölelik yarın eşlerin tekelinde işler ve siz hep köle kalırsınız.

isterseniz annenize sorun.
Her kadının altından kalkamayacağı durumdur.

Anne olmak için heveslenmeden önce etraflıca düşünmek en mantıklısıdır. Ağladığında öf diyecekseniz, saatlerce tv ekranına bakmasından rahatsız olmayacaksanız, size bir şey söylediğinde telefondaki kişiyi bekletemeyecekseniz, eline tablet/bilgisayar verip ne yaptığını yalnızca internet geçmişinden öğrenecekseniz ve gerçekten önceliğiniz çocuğunuz olmayacaksa, anne olmaya hazır olmadığınızı kabul etmelisiniz.
Doğurmakla olunmaz. Sırf sizi doğurduğu için saygı bekleyemez. insan yetiştirmek basit bir iş değildir. Her doğurana anne dediğimiz için toplum bu halde.
Doğurduktan sonra başlar...
kadınları güzel ve kusursuz kılan en değerli durum.
isteyen herkese nasip olmalı, istemeyene dayatılmamalı.
Evde oturmaktan çok sıkıldım dışarı çıkmak istiyorum gezmek istiyorum diye hayıflanırken 5 dakika sonra kendinizi bebeğinizle çılgınlar gibi oynarken bulmaktır annelik. Gece emmek için uyandığında öfleyerek uyanıp kucağınıza aldığınızda koklayarak öpmektir. Aman yemezsen yeme diye yarım bıraktığı tabağı kaldırmaya karar verdikten 3 saniye sonra ‘’hadi annecim 1 kaşık daha ye’’ demektir. Mama sandalyesine oturtup bikaç işini halletmeye çalışırken vicdan azabı çekmektir. Bütün gün serçe parmağını tutup evi gezmek isterken ‘ben bunu sıkılmadan nasıl yapıyorum’ diye düşünmektir. Anne olmak bir insan doğururken, kendinden de yeni bir kişilik doğurmaktır. Büyük bir aşktır. Tanımlanamaz!
daha doğmadan yüzünü bile görmediğin birisi için endişe duymak, merak etmek, deli gibi özlemek demek. onun varlığını hissettiğin an içinde hissettiğin o muhteşem duygu demek. hayatta seni karşılıksız sevecek birinin varolduğunu bilmek demek.
geçenlerde şiddetli bir sancıyla hastaneye zor yetiştik, onu kaybediyorum sandım daha hiç görmediğim, sesini duymadığım, elini tutmadığım, kokusunu bilmediğim biri için o kadar endişelendim ki, o kadar çok korktum ki ben bile şaşırdım.
hissettiğim tekmeler acı verici olsa bile onun orda olduğunu bilmek bana öyle büyük bir mutluluk veriyor ki bu hayatta hissedebileceğim en büyük mutluluk olabilir.
onu o kadar çok seviyorum ki doğduktan sonra naparım bilmiyorum, tıp tarihine aşırı sevmekten deliren insan olarak geçebilirim.
kısacası; şu hayatta hissedilebilecek, yaşanabilecek en güzel en özel duygu. çok şükür allah'ıma bana bu günleri gösterdiği için...
Daha doğmamış çocuğunu/çocuklarını Meryem gibi adayabilmektir.
Bence bu dünyada tadılması gereken yegane duygulardan birisidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.