bugün

içerisinde müthiş tezatlar barındıran olgu. 
öncelikle kabul ediyorum, tabi ki anne olmak dünyadaki en kutsal ve en uç nokta durum. öyle ki, anne olmadan anlayamasam da rüyalarımda gördüğüm ve etkisini günlerce atlatamadığım üzere, o savunmasız varlığı koruma içgüdüsü ve size sarıldığında kalbinizi kaplayan o sıcacık his, sözle tarif edilemeyecek düzeyde. bu tamamen kadının doğası kaynaklı bir durum.
öte yandan, böylesine kutsal bir sevgi, nasıl oluyor da yaşarken ve ölürken canı yanacak bir bireyi dünyaya getirmeye engel olmuyor. onu en çok anne korumak isterken, en büyük kötülüğü de anne yapıyor.
sanırım bu noktada insanın bencilliği ve içerisinde kendisine baskı yapan karşı konulamaz isteklere daha fazla direnememesi devreye giriyor.
dünyanın en muhteşem duygusu. koşulsuz sevmenin ve sevilmenin mümkün olduğu tek durum. Bir kadın için en büyük mutluluk.
şüphesiz en yüce duygudur.
bir kadının evlat sahibi olmasıdır.evet.
görsel
(bkz: ilk görüşte aşk).
nazan bekiroğlunun la sonsuzluk hecesi adlı kitabında cennetten çıkan 3 duygudan biri olduğu söylenir. eğer bu dünyada yaşamazsam cennette yaşamak istediğim tek duygu.
baba olmakla arasında kalın bir çizgi vardır anne olmanın. allah biz kadınlara bu iç güdüyü çok küçük yaşlarda vermiştir bu yüzden erkeklerin anlayamadıkları ve asla anlayamayacakları ve hep şikayet edecekleri ' ince düşünmek, duygusal olmak,koruma kollama, sokakta bir cocuk görse öpme kucağa alma, her şeyin önce en kötüsünü düşünme, sahiplenmek gibi davranışlar cıkartmıştır bizlerde. oysa babalık sonradan kazanılan bir şeydir. baba olmayan gerçekten hiç bir şekilde anlayamaz ne demek olduğunu nasıl hissedildiğini.. kısaca rabbim her isteyene versin bir evlat dünyayı güzelleştirecek olan annelerdir onların sevgileri ve dualarıdır.
dünyanın en güzel durumlarından birisidir.

ya anlatılabilir bir duygu değil bu.

sizinle birlikte, sizin karnınızda büyüyen bir canlıyı dünyaya getirmek.

muhteşem bir duygu.

sizlere anlatamam yani.

yaşamak lazım.

yaşayan birisi anlatsın onun için.

erkeğim lan ben.
-upik *
+efendim?
-klimayı aç ısın.
+üşümüyorum ki.
-farkında olmadan üşürsün, aç.

farkında olmadan üşümek diye bir iddia ortaya atmaktır, tam bir çiçek olmaktır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.