bugün

Annesi babası yıllarca büyütmüş, okutmuş, evlendirmiş belli bir seviyeye getirmiştir evladını elinden geldiğince. Evlat ise tüm bunları unutur ve anne babasına sırt döner, hor görür onları.hayırsızdır. burnu boktan çıkmayacaktır.
etme bulma dünyasının farkında olmayan evlattır. nankördür. istisnalar hariç.
kendi işleri başından aşkınken bir de üzerine yük almak istemeyen evlattır . anne babayı yük olarak görmek ne kadar acıdır ya . gerçi ailenin suçu bu biraz da bu adamın/kadının olduğu kişi olması ama ne bilim garip geldi . onlar bana nasıl baktıysa öyle bakarım efendim hem kendi ailem hemde ileride olursa eşimin annesi babası için geçerli bu . geleneklerimizden henüz o kadar kopmadık .
cennete gitmeyi hedeflemeyen evlattır.
bir ana baba 9 evlada bakar da bir evlat ana babaya bakamaz yazıklar olsun kardeşim dememize neden olan hayırsız evlattır. allah cezasını versindir.
men dakka dukka . oda yaşlanınca evlatları ona bakmayacaktır .
Bakmak zorunda değildir efendim haksız mıyım ? Onlar bizi isteyerek dünyaya getirdiler ancak biz onları seçmedik ve istemedik. Açıkcası benim görüşüm budur, bakmak zorunda değilim.
men dakka dukka . oda yaşlanınca evlatları ona bakmayacaktır .
(bkz: sanatist evlat arif)

görsel
Böyle kişilere evlat denmez ve anne ile baba çocuğuna ne olursa olsun hakkını helal eder sonuçta anne, baba yüreği.
Bu ben olacağım eğer düzgün bir kızla evlendiremezlerse.
güncel Önemli Başlıklar