bugün

anne ve babası hristiyan olduğundan hristiyan olan bir gençten farkı yoktur.
araştırır bal gibi de araştırır.
birde anne ve babası müslüman olduğu halde kendisi vahabi olan gençler de vardır.

(bkz: ışık evleri)
anne babası kimdir. anne babasından islam diye ne öğrenmiştir. bunlara bakarak tartışmak gerekir. genelleme yapmak yanlıştır.
ohoo burda nice gençler var annesi babası amerikanın güneyinde yaşayan koyu katolikler de olsa yine araştırıp müslümanlığı seçecek.yersen.
Şanslı genctir. Şükür etmesi gereken genctir.
vatikan'da doğsa hristyan olacaktır.
(bkz: babam öyle diyo)
müslümanlığın ilk emri ol değilde oku olduğuna göre bunda bir keramet olmalı değil mi beyler ? yoksa hristiyan çocuk neden cezalandırılacak ki , orda doğmayı o seçmedi . zira her doğan çocuk islamiyet fıtratıyla doğar ama sen seçeceksin , gönülden iman etmeyi isteyeceksin -nerde doğarsan doğ- ki o zaman hak yolunda gidebilesin . ama şakirtlere bunu anlatamazsın . en doğrusunu onlar bilir . islam böyle bir şey değildir . aynen .
(#15433085)
Taklidi iman denir

Adı üstünde taklit

islami araştırıp diğer dinleri sorgulayıp kuranı hadisleri inceleyip yeniden müslüman olması gerekir.

Mesela ben.
bu gencin imtihanı daha zordur...
normal sıradan bir gençtir.

bunlara dayıyorlar bulguru, sonra bana bulgur vermeseler ben zaten bulgur yiyecektim diyorlar.

gülemiyorum bile o kadar yorgunum.
kesinlikle normaldir. yetiştiği kültürden ötürü de bazı şeyler onun alışkanlığı olmuştur. bazı şeylere zaafı vardır. bir tek din mi dert oldu şimdi içlerinden ?
" biz hakkı batılın üzerine öyle fırlatırız ki onu paramparça ettiğini görürsün "

Hak din batıl dini yok eder.

Bir insan nerde, hangi dinde doğarsa doğsun ona tevhid güvenli elden ulaşmadığı müddetçe müslüman ülkelerdekiler gibi sorunlu tutulmaz.

" biz peygamber göndermediğimiz hiçbir topluluğa ceza verici değiliz "

imam maturidiye göre bir insan a tevhid güvenli elden ulaşmadığı müddetçe sadece Rabbin i bulmakla mükellef tir. Bulduğu an başka şeylerden sorunlu tutulmaz ve direkt cennete gider.

imam eşariye göre bir insan a tevhid güvenli elden ulaşmadığı müddetçe o insan tevhid den sorunlu tutulmaz ve direkt cennete gider.