bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Anne baba mesleğini öğrenip ne halt yiyecegini merak ettiğim öğretmenin amacıdir.
    6 -1 ... turquesa
  2. 2.
    AM acısını ona sormak lazım.
    1 -7 ... sapkasinabosalankovboy
  3. 3.
    kesinlikle mesleğe göre muamele yapan elitist bir öğretmendir !
    8 -2 ... sleepless man
  4. 4.
    vefat durumunu düşünmeden patavazsızlık edecek olan kişidir. birde bunun yaşıtlarının sorması durumu vardır.
    7 ... ufk rulez
  5. 5.
    anne babanın mesleğine göre öğrenciye muamele edecektir.
    2 ... uzatmalarda gelen gol
  6. 6.
    torpil düşüncesidir.

- evladım baban ne iş yapıyor.
    + kaymakam hocam.
    - aa veli toplantısına bekleriz.
    4 ... larien d grey
  7. 7.
    çocuğuna flüt alabilecek mi acaba diye merak eden örtmandır.
    3 ... niels bohr
  8. 8.
    çocuk hakkında bilgi almaya da çalışıyor olabilir. zira anne babasının yaptığı iş çocuğun sosyokültürel ve ekonomik durumunu gösterebilir.
    4 ... bado
  9. 9.
    saçları boyalı, yaşlı rehber öğretmendir.
    1 ... mr stan
  10. 10.
    yıl olmuş 2014!

hâlâ sınıfın ortasında çocuğa babasının ne iş yaptığını soran öğretmenler var!

hayır amacın nedir yani? çocuğun babasının işinden sana ne? ille de bunu yapman gerekiyorsa ikiden ikiye kaldığında sor.
    yok! illede sınıfın ortasında sorulacak. öğrencinin babası alnının teriyle arslanlar gibi çalışıp parasını kazanan bir eskici, bir inşaat işçisi, bir bulaşıkçı veya temizlik işçisi olabilir.
    lakin o yaş çocukları toplumsal statüleri ve maddi durumları daha iyi olan velilerin varlığından haberdar oldukça ve bunun sınıfta itibar getiren bir şey olduğunun farkına vardıkça bir utanç, bir eziklik psikolojisi içine girerler. öğrenciyi sınıfın içersinde böyle sınıflandırıp, ötekileştirmeye kimsenin hakkı olmamalı!

üstelik babasının toplumsal statüsüne göre özel muamele gören ve aslında beş para etmeyen ne öğrenciler gördüm ben!
    21 ... notre dame
kapat