bugün

anne babası kavga ederken olaya dahil olmak istemeyen, hiçbirşey olmamış gibi kara murat izeleyen çocuğun halidir.
ya çok şımartılmıştır yada alışmıştır. her iki durumda da kötü.
"sussalar da bir şu sahneyi kaçırmasam." diye içinden laf eden çocuktur. Bir de bunu anne babası kavga ederken bilgisayarda müzik dinlemeye çalışmak kısmı vardır ki oraya hiç girmiyorum.
yaşanan durumu bozuntuya vermeyen çocuktur .
aralarına girmek istemeyen çocuktur. (bkz: kendimden biliyorum)
muhtemelen bu çocuk yüzünden kavga başlamıstır.Taraflardan birisi çocuğu suçlarken diğerinin onu korumasıyla başlayan ebeveyn kavgası bi süre sonra anne babanın birbirlerine sataşmalarıyla devam eder.
çocuk sehbanın üstündeki kumandayı alır ve istediği programa odaklanmıştır artık..
o benim.
Aile içi şiddet çocukta sevgi eksikliğine ve bu durumda psikolojisine yansır. Bazılarına hayata karşı hep pozitif bakmayı, bazılarına ise hep negatif bakmayı öğretir. Ortası yoktur bu çocukların. standart bir hayat yaşayamazlar. inişli çıkışlıdır hayatları. Elinizden geldiğince o evde kalmamaya bakın. O evden uzaklaşın ve kendi kendilerinin hayatlarını mahvetsinler. sizinkisini mahvetmelerine izin vermeyin, hem annenin hem de babanın.
Anne baba birbirleriyle değil, çocuğun çocukluğuyla kavga ederler aslında.
Hayatta tek güvenebileceği insanların şiddetinin dışa vurumunu görmek ya çocuğu sadist ya da asosyal özgüvensiz bir birey yapar.
Kimileri içindeki tatminsizliği bu gibi ortamlarda ona buna küfür ederek atarken, kimileri kedi köpek gibi canlılara eziyet eder, kimi gider hamile bir kadına ateş eder, kimi palayla insan kovalar.
Her ailenin çocuk yapma özgürlüğü olmamalı. Bunu da daha sonra detaylıca tartışırız.
Ben iki tarafın birbirine ettiği küfürleri tekrar ederdim.
güncel Önemli Başlıklar