bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    anne-çocuk eğitimleri, baba eğitimleri, aile eğitimleri, kadın destek ve okuma eğitimleri veren bir sivil toplum kuruluşudur.
    Okuma yazma bilmeyen yetişkinlere yönelik bilimsel çalışmalar yapan ilk sivil toplum kuruluşudur.
    resmi internet adresi http://www.acev.org
    ... shirce
  2. 2.
    1993 yılında ayşen özyeğin öncülüğünde ve kurucu üyeler prof. dr. çiğdem kağıtçıbaşı ve prof. dr. sevda bekman'ın bilimsel çalışmaları ışığında kurulmuştur.

açev'in misyonu, gelişen bir toplum için eğitimin şart olduğu bilinciyle, uzmanlık alanları olan erken çocukluk ve yetişkin eğitimi programları ve uygulamaları ile katkı sağlamak ve bu konuda ülke genelinde yaygın bir hizmet ağı oluşturmaktır.

Eğitim faaliyetleri:

-anne destek programı
    -Kadın üreme sağlığı ve aile planlaması
    -ZEP (zihinsel eğitim programı)
    -badep (baba destek programı)
    -aile mektupları
    -iyop (işlevsel yetişkin okur yazarlığı programı)
    -benimle oynar mısın?

http://www.acev.org
    ... buhara
  3. 3.
    aile içi şiddete hayır kampanyasıyla pek çok kişiye ulaşmış vakıf.
    ... daisy
  4. 4.
    "7 çok geç" kampanyasıyla son günlere damgasını vuran vakıf.
    (bkz: 7 çok geç)
    1 ... joanna
  5. 5.
    1993 yılında kurulmuş,
    çocuk gelişiminin, ek takviyesi olup, çocuğun yeteneklerini ve yönelişlerini keşfetme amacıyla,
    ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelere, eğitimde fırsat eşitliği sağlama çabası gösteren kurumdur.
    bünyesinde donanımlı bir teşkilat oluşturmuş, aynı zamanda gönüllüleriyle de türkiyede tüm illerde aktif olark çalışmalar yapmaya devam ediyor.
    Erken Çocukluk ve Aile Eğitimleri, Yetişkin Okuma Yazma ve Kadın Destek Eğitimleri, Kırsal Eğitim, Kadını Güçlendirme, Engelli Hakları, Toplumsal Cinsiyet, Çocuk Koruma gibi alanlarda uzmanlık geliştirmiş ve bu kapsamda Program Geliştirme, Eğitici Eğitimi, izleme Değerlendirme, Bilinçlendirme, Savunu konularında yetkinlik ve deneyim kazanmış olan kurum; ulusal ve uluslararası işbirlikleriyle, bugün Türkiye’de 81 ilde ve ağırlıklı olarak Avrupa ve Orta Doğu’da olmak üzere 12 farklı ülkede varlık gösteriyor.

eğitimin gelişmiş bir toplum için mühim olduğuna inanan, işin ucundan biraz da ben tutayım diyebilecek insanlar da, dilerse gönüllü başvuru formunu doldurup,
    bu çorbada benim de tuzum olsun diyebilir.

''AÇEV Eğitim Gönüllüleri yetişkin okuma yazma çalışmalarında destek vermek üzere 21 yaşını aşmış ve en az lise mezunu olan kişiler arasından seçiliyor. Gönüllülerimiz Vakfımızın uzmanlarından kapsamlı bir eğitim aldıktan sonra saha danışmanlarımızın desteği ile kurslarını açıyor ve 3,5 ay boyunca haftada 3 gün 3’er saat olmak üzere okuma yazma programımızı uyguluyorlar. Yetişkinlere okuma yazma öğretmek sabır, azim ve yaratıcılık gerektiren zorlu bir uğraş olmasına rağmen çok sayıdaki gönüllü eğiticimiz, eğitim sorunlarına duyarlı olmaları, öğretme deneyiminden haz almaları ve kendi hayatlarından ayırabildikleri boş zamanı üretken olan bir zaman aralığına çevirme isteğiyle bize inançla destek vermeye devam ediyorlar.

AÇEV Destek Gönüllüleri ise zamanları ve deneyimleri çerçevesinde merkez ofisimizde veya dış etkinliklerimizde pek çok alanda bize destek verebiliyorlar. Bugüne kadar kurslarımızda fotoğraf çekme, AÇEV yararına bilet satma, çeviri yapma, organizasyonlara destek verme veya deprem yardımları için paketleme yapma gibi birçok çeşitli faaliyetlerde bizim yanımızda oldular ve amacımıza ulaşabilmemiz için bize katkıda bulundular. Bize destek veren tüm gönüllülerimize buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Siz de AÇEV Destek Gönüllüsü veya Eğitim Gönüllüsü olmak isterseniz sitemizdeki başvuru formunu doldurabilir ya da 0212 213 42 20 no’lu telefondan merkez ofisimizi arayarak bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilisiniz.''

herkese cahil dediğimiz bir toplumda, bu lafı dilinize pilesenk etmek yerine, bir ışık da siz yakın...
    http://www.acev.org/bize-katilin/gonullumuz-olun
    1 ... corbadaki sinek kanadi
  6. 6.
    4 yaşındayken annemle beraber derslerine ve seminerlerine katıldığım vakıf. benim için ayrı bir yeri vardır.
    ... ecevit mavisi

alakalı başlıklar

kapat