bugün

ayna' nın çayımın şekeri albümünün 2. şarkısı.

daha sonra 2018 yılında 20. yıl 1. bölüm olarak ayna nın şarkıları best of niteliğinde toplanırken ilginçtir ses mühendisi olarak abbey road' un sağlam mühendislerinden geoff pesche ile çalışılmış..geoff amca daha önce dire straits, george harrison, kylie minogue, coldplay, the divine comedy, blur, gorillaz gibi isimlerin albümlerinde çalışmış.

sound için albümü dinleminizi öneririm.

geoff' un abbey road geçmişi için:

https://www.abbeyroad.com/engineer/geoff-pesche
Efsane grup Ayna'nın efsane şarkısı.
hasret kokan hüzünlü bir şarkı olup ayna' nın eseridir.
80'ler de doğan herkes için ayrı bir anlamı olan şarkı.Bir anda alır sizi gençlik yıllarınıza götürür orada da bırakır..Toparlanmanız uzun zaman alır.

artık çıkmıyorum istiklal'e, sabah fatma hanım uyandırıyor. helva, ekmek, çay...
hayatta paylaşmaya değer bildiğin bir sır varsa eğer, haykırıp dağlara taşlara anlatmalıymış meğer.

2000 çıkışlı sevilen bir ayna şarkısı.
https://www.youtube.com/watch?v=OM1epug6H6Y
Yetti bundan fazlası ölüm.
Gelme artık gecelerime.
Yıllar sonra akıla gelen efsane parça, dur bir açıp dinleyeyim.
Anlatın o halde.. atmayın içinize.. birne anlatın. Duvara, dağa, taşa anlatın ama içinize atmayın. içiniz çöplüğe dönüyor bir süre sonra..
https://soundcloud.com/ha...a-anlatmaliymis-meger-m4a
En efsane ayna şarkılarından biri. Gerçi onların her şarkısı efsane.
Ayna grubunun en efsane çalışmalarından biri.

Gerçekten unutulmaz.
dinlemekte olduğum ayna şarkısıdır. beni çocukluğuma götürür.
bir o kadar da duygulandırır.
hayatla paylaşmaya değer,
bildiğin bir sır varsa eğer,
haykırıp dağlara taşlara anlatmalıymış meğer.
sözleri bagira bagira söylenince daha da anlamlana güzel ayna şarkısı.
bunu çünür tepesinden şehire karşı söylediğimden beri daha başka seviyorum.
Aynayı ayna yapan son şarkılardandır. Sonra dağıldılar ve cemili göremedik. Üzüldük. Ne güzel şarkıdır.
dinleyince doğrudan çocukluğa uçuran ayna şarkısı.
hayatta paylaşmaya değer bildiğim bir değil bir sürü sır varken hiçbirini anlatamıyorum. belki o yüzden bu şarkıyı yıllardır bu kadar çok seviyorum. hakikaten anlatmalıymış meğer.
platonik sevip zamanı gelince açılamayanlar için yazılmış efsane şarkıdır. gerçekten anlatmalıymış meğer, belki de kılpayı kurtarırdım.
Ayne grubunun nadide şarkılarından biridir. Aci çekmeyen insana aşk acisi cektirir.
ayna şarkısıdır, candır.
kendi hakkinda yapilan capslari goren babasinin kucuk yasta yat aldigi cocugun simdiki soylemidir.
üstad erhan güleryüz'ün çoğu eserinde olduğu gibi, vurucu, etkileyici cümleler kullandığı efsaneleşmiş bir şarkısıdır.

(bkz: ne olduğunu bilmediğim bir umudum var hala)
artık çıkmıyorum istiklal'e. sabah fatma hanım uyandırıyor, helva ekmek çay. bana onlar bakıyor. odanın hali perişan, ben perişan. kimse yok işime karışan. ara sıra balkona çıkıyorum, fesleğenler kuruduğunda ocaktı, ben baharı bekliyorum. ne olduğunu bilmediğim bir umudum var hala, gözüm şişelere takılıyor becerebilseydim ne ala. bugünlerde böyleyim ben. yas denen şiirdeyim. bir köşede gülüşün var, sırtımda kanlı bıçağın. hiçbir zaman duymayacağın, duysan da anlamayacağın bir çığlıkta sana birikiyorum.

o günlerden bir rüzgar eser..
ayna nın güzel bi şarkısı. ayrıca içimizdeki duyguların dışa vurulmasının gerekli olduğunu savunan düşünce.
lise yıllarında döndüren mükemmel şarkılardan biridir.