bugün

bulundugu yerde kompleks cumlelerle ironi yaratıp metafiziksel flashbackin yarattığı demagojiyi başkasına empatı yoluya drenajsal yogunluk ile höttöröföt olmasıdır.****
genelde ortamdaki en zeki kişi olduklarını düşünürler ve hatta hafiften diğerlerinin salak olduğuna inandırırlar kendilerini. "anuna goduklarımın malları, ince bi tespit yapayım da hayran kalın bana" gibi bir ifade vardır suratlarında. bir süre sonra akıllarında rastgele kelimeler toplamaya başlarlar. ve ürün;

-sence de arkadaşlık sitelerine üye olan ateistlerin bu topluma getirdiği dogmatik ögelerin notingelsmedirssal bütünlüğüyle frapiçino içer misin?
+hmm... iyiymiş ben kaçayım ufaktan.
-bence dincilerin işi bu...
cok yanlis cok. zeki imaji, anlasilir konusmakla yaratilir.

tamam, hotrfrutt, gradinsdinasyon, drenajsal gibi kelimelerden ozenti bir grup etkilenir, kabulum. bu durum onlarin salak oldugunu gosterir.
zekiliğin anlasılmaz konusarak değil susup yeri geldiğinde konusmak oldugunu bilmeyen insan evladının eylemi.
-hayat mı bize bu kadar yükleniyor yoksa yaşadıklarımız bir yanılsama mıdır geçmişten bize uzanıp uçsuz bucaksız diyarlara bizi savurup atan. neden bu kadar sabırsız insan ve anlamaya çalışmıyor karşısındakini zora koşuyor aramızdaki ilişkiyi?
- uçsuz bucaksız da kaldım abi ne dedin...
-ismail yk diyorum yeni albüm çıkarmış uçsuz bucaksız çöllerde diye.
(bkz: sen beni dinlemiyorsun)
"Derin olduğunu bilen kimse kolay anlaşılır olmaya çalışır, kalabalıkta derin görünmekten hoşlanan kimse ise anlaşılmaz olmaya çalışır.
Çünkü, Kalabalık dibini göremediği herşeyi derin sanar."
Nietsche
çok endokriner bir biçimde bu tür insanlar psiko-sosyolojik geri bildirim eşiklerinin yansımalarını toplumsal düzlemde egosantrik bir çan eğrisi gibi değerlendirmekten de geri kalmadıkları içindir ki dışardan entelektüel düzey açısından yüksek görüntü yaratan uzun karmaşık cümlelerin ardından betimlemeye çalıştıkları sofistike şeylere muhtaçtırlar.
gerizekalılık belirtisidir.
tdk'nın internet sitesine girip kullanılmaya kullanılmaya unutulmaya yüz tutmuş kelimelerimizi gün ışığına çıkaran kişilerle karıştırılmaması gereken kişi eylemidir bir de.
Kişinin, kelime hazinesinin genişliğinden dolayı, kurmuş olduğu cümlelerin bazıları tarafından anlaşılmaz olarak adlandırılmasıdır. Nedeni tamamen fesatlığa dayanır.
(bkz: zenci peder zickler ve kayser sozer roportaji)
Bilmediği konularda yalana başvurmaya zorunludur , çok fazla zeka gerektirmez.
ego tatmini için birebirdir.