bugün

chp'ye gönül vermiş vatandaşlarımızdan bazılarının enteresan düşüncelerinden biridir efenim.

gün itibariyle öğrendiğim ve şaşırdığım bi durum bu. yerel seçim sonuçlarını takip eden herkes bilir. çanakkale chp'nin kalesi olarak nitelendirilmektedir. tam olarak bilmemekle birlikte* son yerel seçimde sanırım 4. kez iş başına geçti ülgür gökhan bir chp üyesi olarak.

esnaf olan arkadaşlar bilirler olmayanlar da tahmin edebilirler ki esnaf kişi çevre insanlarıyla, müşterileriyle siyasi düşüncesini belli etmeden* siyasi sohbetlere katılırlar.

sevilen işlek bir pastanede tezgahtarlık yapan arkadaşımla klasik çarşı gezilerinden birinde yolların aylardır bozuk olmasından, çarşı gezilerinin işkenceye dönüşmesinden mütevellit çanakkale halkını anlamadığımı, belediyenin doğru dürüst çalışmamasına rağmen vazgeçmediklerini söyledim.

''haklısın, çanakkale halkıda artık bunun farkında. pastaneye gelip sohbet ettiğimiz insanlar akp belediyelerinin daha çok çalıştığını görüyormuş. önümüzdeki yerel seçimlerde akp'ye oy verip 5 yılda çanakkale'yi güzelleştirmelerini umuyorlar. daha sonra tekrar chp'ye oy verip onları getirceklermiş.'' dedi.

şaşırdım tabi. insan takım tutar gibi parti tutar mı? genel seçim olsa istediğine ver. bu yerel seçimdir. kim çalışırsa o tercih edilmelidir. bu nankörlüğe anlam veremiyorum. atalarımızın dediği gibi yiğidi öldür hakkını yeme dir.