1. 1.
  korkuyla ilgili kaygı ya da rahatsızlık durumu.
  anksiyetenin nesnesi, korku nesnesinden daha belirsizdir.
  31 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  hepimizin zaman zaman içinde bulunduğu ruh hali. ingilizcede anxious sözcüğü bu ruh durumunu anlatmak için kullanılır* korkudan farklı olarak anksiyetede kaygı vardır,örneğin birkaç saat sonraki sınavımızdan korkarken, gelecekte ne iş yapıyor olacağımız hakkında kaygı duyarız. bu kaygı iyice depreşip kalbimizi pıtır pıtır attırdığında da nur topu gibi bir anksiyetemiz olur. üzerinde düşünüp optimist bir çözüm bulana dek kendini tekrarlar*
  17 -3 ... plug in baby
 3. 3.
  endişe hastalığı.
  11 -1 ... ladymacbeth
 4. 4.
  çocukluk ya da ergenlik döneminde yaşanmış fakat üzeri örtülmüş şokların daha ileriki dönemlerde (özellikle de erken erişkinlik döneminde) patlak vermesiyle meydana gelir. genellikle şiddetli krizlerle ortaya çıkar. öte yandan tasvirin gidişatında da anlaşılacağı üzere herkesin kolay kolay başına gelebilecek bir rahatsızlık değildir.
  diğer taraftan kendini marjinal göstermek uğruna maymun eden yurdum gençliği (ki büyük bir çoğunluğu da kendini emo ya da gothic olarak adlandıran nohut beyinli kotiklerdir) daha farklı görünmek adına bu hastalığı yaşadığını iddia ederek gayet ciddi olan bu hastalığı ayağa düşürmüştür.
  16 -2 ... autumn
 5. 5.
  korku ve kaygı kendi memesinin oburudur.. (Bilge KARASU)
  8 -1 ... havada panik
 6. 6.
  psikiyatride kullanılan ve de 'sıkıntı' anlamını veren sözcük olup, toplum içerisinde birçok kişinin yaşamasına sebebiyet veren farkında olunmayan rahatsızlık...
  4 -1 ... faidelibilgi
 7. 7.
  aslı anksiyete bozuklugu dur. altı aydan az olmamak üzere tedavi edilebilir. bi nevi yeter oyalandıgın artık hayata dönsen uyarısıdır. bi çok insan bunu yasar ancak farkında olmadan atlatır. kimileri bu dönemde hiç cesaret edemeyecekleri şeyleri dur bakıyım bu neymiş diye yapmaya kalkar ve hatta yapar. psikolojik rahatsızlıkların en basiti ve %99 çözümlenilebilinenidir. gecer. Gecicidir. (bkz: zaten ne gecici değildir ki)
  9 -1 ... jelatin
 8. 8.
  Depresyon ve somatizasyon belirtilerinin görüldüğü ve bireyin sağlık, adaptif davranış ve beceri kaybı yaşadığı tanı kümesidir. kadınlarda daha çok görülmektedir. anksiyete bozuklukları:

  1)Panik Bozukluk

  2)Yaygın Anksiyete Bozukluğu

  3)Sosyal Fobi

  4)Özgül Fobi

  5)Obsesif Kompulsif Bozukluk

  6)Posttravmatik Stres Bozukluğu

  7)Akut Stres Bozukluğu
  4 ... filleri kurtaran adam
 9. 9.
  sartre'a göre, özgür olmanın neden olduğu durumdur.
  12 -2 ... black magic woman
 10. 10.
  kişinin işlevselliğni bozduğu,kafasını meşgul ettiği ölçüde patolojiktir..yetiştirilme tarzının büyük etkisi vardır..kişinin isteği ve çevresindekilerin desteğiyle aşılabilecek bir durumdur.
  7 ... miracle