bugün

bahsettiğim anket sözlük çevrelerinde altlarına zevkle ''sözlüğü forum sanmak'' yazılan başlık türlerinden biri değildir.. gerçi her ne kadar sözlüklerde anket denilen başlıkların zararsız olduklarına inansam da ''sözlükçülerin en sevmedikleri akrabaları'' tarzı başlıklara ciddi ciddi ''dayım'', ''ben halamdan hazetmem'', ''nasıl da söylenmemiş hayret, yengem yengem..'' diye yazı yazan adamlar beni biraz korkutuyor ama.. neyse..

bu gerçek anlamıyla anket ve onun anketörü..

lan yolda yürüyorsun arkadaşınla, sevgilinle felan.. uzun saçlı üzerinde cart yeşil renk bir yelek olan bir adam.. sanırsın zorlu espanyol deplasmanına çıkmış barça'lı rafa marquez.. ''pardon'' diyor.. ''bir bakabilir misiniz..''

biyolojik olarak bakabiliyorum.. ve bunun için de bakıyorum..

- bir anketimiz vardı.. pall-mall sigaralarıyla ilgili..
+ yok abicim kusura bakma acelemiz var da bir..,
- (kolumu tutuyor) lütfen efendim.. sadece iki dakikanızı alacak..

lan! lan n'oluyor olm sana? daha demin ne de güzel anlaşmıştık ''bakar mısın?'' demiştin bakmıştım.. nedir bu mafyavari hareketler?

+ sigara kullanmam zaten ben..
- olsun önemli değil, kullanıyor diye işaretleyip ona göre cevaplarsınız..

oha.. katılmak istemediğim bir ankette zorla sahtecilik yaptırılıyorum bir de.. hayır o zaman anket sonuçlarını nasıl sağlıklı değerlendireceksin he pall-mall delisi rafa? adamdaki iş bitiriciliğe bak.. kolumu da hala tutuyor.. sanki anketten sonra bir antrepoya kapatıp dövecek..

+ benim gerçekten gitmem lazım..
- bak müdür izliyor beni uzaktan doldurursun iki dakkada hadi hocam hadi..
* ay hadi ateeş..
+ dur kızım.. bak marq.. aman arkadaşım.. anlamıyorsun galiba vaktimiz yok doldurm..
- e o zaman vaktimi neden alıyorsun ki birader!?

helal.. nerdeyse özür dileyeceğim adamdan densizce onun görüş alanına girdiğim için, öyle mutlak bir otorite kurdu üzerimde..

+ kolumu bırakır mısın?

bırakıyor ama suratta bir bakış var ki görücen.. sanki rocky'e bakan drago.. sanki super mario'ya bakan mantar.. sanki dürüm görmüş ibrahim tatlıses.. öyle.. gece rüyalarıma giriyor.. üşüyorum, korkuyorum anketörlerden..

geçen barceona maçını izlerken bayılmışım.. yeminlen onu gördüm lan sanki.. messi'nin koluna girmiş bir kağıtlar gösteriyordu çocuğa.. yemin ediyorum.. deli değilim ben! ne gördüğümü biliyorum! (korku filminde en son kendisine inanılacak, ama inanılna kadar herkes ölmüş olacağı için inanılması pek bi boku değiştirmeyecek hayatı kaymış ana karakter replikleri)
güncel Önemli Başlıklar