bugün

Aşık olursan ankarayı seversin. Aşık olmak gerekir.
ODTÜ'lü olmadığı sürece hiçbir insan Ankara'yı sevemez.
geleneksel ankara zirvelerine katılmak.
Ankaralı biriyle tanışıp, sohbet edip, dostluk kurabilirseniz olabilir mesela. Yani oranın insanıyla kaynaşabildiyseniz tamamdır.
Ankarada yaşadıktan bir süre sonra ayrılmak gerekir. Zira kıymetini o zaman anlıyorsunuz. Eski sevgili misali bir süre sonra ayrılık acısı koyuyo insana. Fakat sonra yokluğuna alışıyosunuz mecburen.
Bir şehri sevdiren şehrin kendisi değil içindeki yaşanmışlıklardır.
ankara'yı sevin. çünkü eğer artık burada yaşıyorsanız, siz her ne kadar sevmemeye direnirseniz direnin sizi delmek zorunda. ya yok olursunuz ya da tutunursunuz, başka bir yolu yok.
Musluktan akan cool lime vazgeçilmez Melih gökçek harbiden çalışıyor adlı ironim.
Behzat ç sevmen gerek, pilli bebek dinlemen gerek en önemlisi ise Neşet Ertaş hafız.
ankara'yı sevmek için sıradanlığı sevmek gerekir.
her sonbahar ziyaret etmek.

entry'leri şaşkınlıkla okudum. ankara sevilmez mi yahu?
Ankara'dan uzaklaşmak gerekir. Çünkü içindeyken en çok kufredilip uzaklaşınca en çok özlenen şehirdir Ankara.
Ankaradan birine sevdalanmak gerekir..
Sevmediğini düşünerek bir süre ankara’da yaşamak, sonra uzak kalmak gerekir. Ankara’da 7. yılıma gireceğim ne kadar sevmediğimi düşünsem de uzak kaldıkça özlüyorum.
Sevmek için orada doğup büyümek gerekir. Sonra sevmiyorum desen bile kendini kandırırsın. Bi kaç hafta ankaradan uzaklaş bakalım nasıl özlüyorsun.
Ankara'da yaşamak,
Ankara'da aşık olmak,
Sabah 1 tl olan simidi, öğlen ikisi 1 bucuğa, akşam ikisi 1 tlye, ilerleyen saatlerde ise 4'ü hatta 5'i 1 tl olarak satın alıp aç kurtlar gibi kemire kemire yemek,
Eksi 9 derecede, Dikmen'den kızılay'a gece 1 de yürümeye baslayip, aştı istikametine yönelip sabah 5 6 sularına dogru Aşti ùzerinden tekrar Dikmen'e ulaşmanın manyaklığını yaşamak gerek...

Bunun yüzlerce fazlası yüzlerce detayı bir bir yaşamak gerek, dedim ya hani yaşamak.. Nefes alıp vermekten öte damarlarına kadar şehri yaşamak gerek...

Aşık olmak gerek, kıçın kaşınana kadar aşkınla karı, ayazı, ruzgarı yemen gerek...

Şimdi olsa zor ama o yaşta o günlerde olsak, yine dibine kadar yaşar ve yine Ankara'yı severdim.

Buraya yazamadığım onlarca anı ve sebeple birlikte...
Ya okumak ya da aşık olmak.
Atam'a sevdalı olmak gerek.
ankara da askerlik yapmamış olmak gerekir.
Çölde yasamak gerekir.
bir şehri güzelleştiren şeyin deniz olduğunu düşünürdüm.

ankara'yı gördüm, hala öyle düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar