bugün

ankara'da bulunan, dikimevi-aşti arası, yeraltı ve yerüstü raylı ulaşım aracı. (bkz: metro)
ankaraya ilk defa giden birine 'biz ankaraya gidiyoruz' denildiği vakit, şapşal bir surat ifadesi ile karşılaşılabilecek durumu yaratan kelimedir. *
söylemesi ve anlaması zor, zekice türetilmiş ama işlevsel olmayan metro ismi. *
çok dakik * her zaman aynı yerde duran trenleri olan;günün bazı saatlerinde gelinen yerin adını anons eden bazı vakitlerinde etmeyen ankara raylı sistemi.
bilet gişesinde bulunan ve görevi bilet satmak olan bir arkadaşla,istanbullu bir vatandaşımızın arasında geçen diyalog,,

- aştiye nasıl gideriz
+ ankara raya bineceksin
- onlar nerden kalkıyor?
+ karşı taraftan
- orada ankaray yazıyor ama
+ tamam işte ankara ray
- ben istanbul'un gözünü sevim
kliması olmadığı için sıcak yaz günleri insana fenalık veren araçtır. fren sistemi öyle bir gariptir ki durmaya çalıştığı esnada kendinizi bırakırsanız vagonun sonundan başına kadar uçabilirsiniz. birçok fakülte istasyonu bulunması nedeniyle öğrenci kaynar içi. sabahları ve akşamları iğne atsanız yere düşmez. ama ankaraydır insana üniversiteye metroyla gitme olanağı sağlar bir nevi avrupa kentiydeymişsiniz sanırsınız kendinizi orası da ayrı.
dikimevi-kurtuluş-kolej-kızılay-demirtepe-maltepe-tandoğan-beşevler-bahçelievler-emek-aşti güzergahında giden tren
terminalin içinden kalkıp birçok yere gitmenizi kolaylaştıran hafif raylı tasıma aracıdır.kızılayda ankaraydan inip metroya binebilirsiniz.ilk defa kpds için gittiğim ankarada sıhiye ye kolayca ulaşmamı sağlayan araçtır ayrıca.
benzer kelime oyununa ve işlevine sahip olan için;
(bkz: bursaray)
bursaray'a isim düşünülürken kopya çekildiğini düşündüğüm kurum.
(bkz: ankaray)
(bkz: bursaray)
cuma günleri içinde muazzam bir kalabalığın namaz kıldığı metro ? ya da cami
içerisinde evrim teorisini çürütmeye çalışan sergiler bulunan melih gökçekkokan * yer

(bkz: evrim teorisinin ankara metrosunda çürütülmesi)
sabahları kızılay'a kadar işkence çekilen, daha sonra biraz ferahlayan, fren sistemiyle birilerinin ölümüne yol açabileceğini düşündüğüm, bazen kapılar tam kapanmadığında yapılan otomatik anonsu * iptal edip bir gün ulan ..mına koydunuz kapıların yeter ya adam gibi binin kardeşim s..tiniz güzelim raylı sistemi diyebilecek potansiyelde gördüğüm makinistlere sahip raylı sistem.

az biraz vakitten sonra edit: inenlere yol vermesini bilmeyen kokona yolculara sahip raylı sistem olduğunu da vurgulayım.
zamanında, otomatik anonsu olmayan raylı sistem. makinist bey amcalar yapmaya çalışırdı anonsları ve bir kısmı türkçe bilmezdi malesef. (bkz: amak) emek demek istiyordu tabi.
murat karayalçın zamanında gerekli hortumlamaların yapıldığı, inşaat ve kalan rantın melih gökçek'e nasip olduğu raylı sistem.
metrodan inenlerin hep salise farkı ile ankaray ı kaçırmaları da meşhurdur. ankaray ın içindeyseniz başarılıyım ankaray ın içindeyim edaları ile dışarıdakilere bakış atarsınız lakin dışardakilerin hay ben senin .... şeklinde devam eden yakınmalarını görmenizde hoştur .böylelikle şakır şakır dudak okuduğunuzu da fark edersiniz. öğrenciler için hayatı acayip kolaylaştırdığıda inkar edilemez..neydi o günler..
beşevler durağının gişesindekilerle kesinlikle tanışılmaması gereken, ego kartını başka yerden tedarik etmeniz gereken yer. *
bazen her manada sapıtan taşıt.

http://img251.imageshack..../6824/kutupsal0002ld9.jpg
http://img251.imageshack..../6988/kutupsal0003nh5.jpg
http://img251.imageshack..../5655/kutupsal0005ce0.jpg
(bkz: buraya bakarlar) * *
güzergah ve yolculari bakimindan metrodan daha nezih* olan, ancak vagonlarinda metronun aksine klima bulunmayan, bu sebeple yaz aylarinda bunaltan-bayiltan bir hal alan ankara rayli toplu tasima araci.
kapıları kapnıken en ufak bi temasta bulunursanız:
sayın yolcular, lütfen kapı kapanma sinyalini duyduktan sonra trene binmeye calışmayınız, kapılara müdahale etmeyiniz, müdahale eden yolcuları uyarınız. şeklinde bir uyarı duyacağınız raylı taşıma sistemidir. hatta bi keresinde ikinci uyarı da dikkate alınmadığı için mikrofonu kapan makinist: "sayın yolcuu!! kapıya müdahale etme lütfen." demiştir.*

ayrıca (bkz: ankara üniversitesi bahar şenlikleri) dönüşü tandoğan istasyonunu dolduran ve kafa 1milyon olan yığınla insanın alkışlarla gelen treni karşıladığı ve makinstin bu seferde el sallayarak durağa giriği görülmüştür.
neredeyse tüm ankarayı turlayabileceğiniz meret. *
kışın soğuk çalışan ,yazın hiç çalışmayan klimaları babacan makinistleri,binbir çeşit insanı ordan oraya taşıyan , fakat kırmızı mıydı yoksa yeşil mi sorusuna sürekli maruz kalan ulaşım aracı.
durakları sırasıyla aşti-emek-bahçelievler-tandoğan-maltepe-demirtepe-kızılay(ki burda metroyla birleşir) kolej-kurtuluş(ki en sevdiğim duraktır) dikimevi olan ulaşım aracı.
aşti durağına kadar yeraltından giden aşti'de yer üstüne çıkan ulaşım aracı. ha bu bilgi sizin bir işinize yarar mı, onu ben de bilmiyorum.
ilkgün ücretsizdi ve kızılaydan dikimevine kadar hiçkimsenin inmeden gidip tekrar geri geldiğini hatırlıyorum.
çok kalabalık olan, onca adamın yarattığı ter kokusuyla baş etmenin imkansız olduğu, havalandırmanın neredeyse hiç çalışmadığı trenlerdir.
gelmişim tandoğan durağına ankarayı bekliyorum ve sesi geldi yaklaşıyor bir de ne göreyim, aracı süren adam; almış yanına 3 tane ortaokul talebesini, orayı burayı kurcalatıyor. hatta veletlerden birinin eli gazdaydı. dualar okuyarak girdim o kapıdan. şükür tek parça çıktım. ne lan bu oyuncak mı bu?!! bir sürü insan taşıyorsun sen!!! dedirtti bu durum hakkaten.