bugün

kısaca olmayan taraftardır diye özetleyebiliriz.

-ama statlarını genellikle dolu görüyorum ben?

-salak. belediye çalışanlarının 7 sülalesi ve varoşlardan toplanıp getirilen taraftar gölgeleri onlar. asıl sorman gereken belediyenin bir takım için onlarca otobüsü bedeva kullandırması, yemekler vermesi ve dahi o kadar adama beleş forma bayrak neyin dağıtması. i.melih bunları cebinden mi, belediyeden mi karşılıyor sence?

-i.melih deme abi dava açıyor.

-adı öyle, kendi öyle ben napıyım...
(bkz: yoktur)

tarih: 13 mart 2005 ankaraspor besiktas maci
yer: ankara 19 mayis stadyumu

40 yilda bir ankaraya gelen besiktasi yalniz birakmamak icin gitmisiz maca arkadaslarla. ki maci almislar saat dörde.

öğlenleyin çıktık evden, gidiyoruz derken bir kalabalık.tee kızılayda biriken,işsiz güçsüz 10 kişilik sürü halinde dolanan tipler. baktık istikametleri ulus. hah dedik kesin gençlik parkına eğlenmeye gidiyorlar. -ki sonradan öğrendik hepsi askermiş-

geldik stada saat 12. biletimizi alacağız,girdik kuyruğa. kaç para dedim. eliyle 3 yaptı biletçi. ulan dedim i melih gökçek. sen de mi paraya susadin cavcav gibi? çıkardık 30 milyonu veriyorum. tam uzatacağım adam dediki 3 ytl. bozuk ver, yoksa para üstü alamazsın dedi.

şaşırdım önce. bunca senelik ankaralı biri olarak, ben beşiktaş çocuğuyum, para pulu neyleyim. 30 milyon vereyimde cavcavı da seveyim tezahuratlari ile büyümüş biri olarak şaşırdım tabi.

sonra işi anladık.

19 mayıs stadını bilenler için söylüyorum. her zaman deplasman takımlarının oturduğu yer olan, saatli kale arkasında ki iki bölümün teki ankaraspora verilmiş.

bütün ankaraspor biletleride, keçiören,yenimahalle,altındağ gibi yerlerde liselere dağıtılmış.hatta başka yer bulamamışlar kışlalara göndermişler biletleri. askerler gelebilsin diyede saat dörtte maç başlıyor. malum o zaman çarşı izni 18.30 a kadar.

sonuçta izdihamda 1 koltukluk yere rahat 4 kişi girdi.insanlar ezildi. istanbuldan otobüslerle gelenler dışarda kaldı. birde bu yetmezmiş gibi wederson 2 gol attı ve ankaraspor u 2-0 öne geçirdi.

sonra beşiktaşım yaptı 4-2 de gökçeki susturdu.

yani ankaraspor taraftarı yoktur. lise ve kışlaları saymazsak.
promosyon taraftarıdır onlar, maçla falan ilgilenmezler, etrafı kesip, karı - kız varmı * kontrol ederler, bolca başkana tezahürat yapıp, karınlarını doyurduktan sonra takım galipmiş, kim kimi yenmiş, nasıl futbol oynanmış, umurlarında olmadan evlerinin yolunu tutarlar.
Dahil olduğum taraftar grubudur. Nedense pek bir sempatik gelmiştir zamanında ve şampiyonluk stresinden bunalan bünyenin ruhen göç etmesini sağlamıştır. 3 senedir dahilim.
ankara büyükşehir belediyesi'nin ve osman gökçek'in paralı adamları.
(bkz: trt ankara çocuk korosu)
melih gökçek'in maç öncesi dağıttığı top,bilet,çıngırak,forma gibi şeyleri almak için ve 2 saatini oyalamak için giden taraftardır.maça Gidenler genelde ya yaşlıdır ya da çoluk çocuktur.
(bkz: genç leoparlar)
(bkz: paralı asker)
sayıları 100 ü geçmeyen taraftardır. (bkz: ibb taraftarı)