1. .
  zevkler ve renkler tartışılmaz diyecek ilk yuzıra ankaralı turguttan hadi oradan adlı parçayı hediye ediyorum.

  dünyanın herhangi bir yerindeki hiçkimseye hitap etmeyen edemeyen bir müzik zevkidir. üniversitelerimizin sosyoloji kürsüleri tarafından derhal incelemeye alınması gerekir. ankara ve civarında yaşayan insanlar dışında hiç kimseye hitap etmeyen bu müziği orta anadolu insanımız büyük bir bağımlılıkla dinler ve elinden geldiği kadar icra etmeye çalışır.

  bir dinleyici olarak kürtçe bir türküyü, hiphapı, ragayı, cazı, hatta ermenice bir türküyü keyifle dinleyebiliyorken bu ankara civarındaki bet sesli sokak sanatçıları tarafından icra edilen müziği bir işkence aracı olarak görmekteyim. hatta ajdar mı yoksa ankaralı bilmemne mi deseler ajdar'ı tercih ederim. o derece.
  1 -2 ... hemfuckirhemsuurlutospaga
 2. .
  (bkz: angaralı namık)
  (bkz: angaralı turgut)
  1 -1 ... alcoholica
 3. .
  (bkz: ankara düğünü)
  ... onikiortaliharitametoddefteri
 4. .
  mevzu bahis ankaralı(!) sanatçıların(!) kastelerinin en çok hangi şehirde satıldığını bilmeyen kişilerin yaptığı genellemedir. efendim angaralı turgut, namık vs. gibi kişilerin albümlerinin en çok satıldığı iller başında istanbul ve çevresi gelir. demek ki neymiş tüm genellmelerin a.q sana bişey olmasınmış!
  1 -2 ... kerameti kendinden menkul
 5. .
  çoğu rock şarkıcısı ve grubun kökeninin de ankara olduğunu bilenlerin beğendiği zevktir.
  ... olmekistiyorum
 6. .
  kişiden kişiye değişen müzik zevkidir. her ankaralı farklı tarzda müzikleri sevebileceğinden dolayı birkaç tarzla sınırlandırılamayacak zevk.
  (bkz: her ankaralıyı aynı kefeye koymak)

  eksi oy editi: bütün ankaralılar aynı şeyi ankaralı namık ya da benzer şeyler mi dinliyor sanıyorsun.
  2 -1 ... east for west
 7. .
  ankara da ziyaretine gidilen bir müşterinin akşam yemeğe götürdüğü yerde ilk defa karşılaşılan ve elektro bağlamaların beynimi, etrafta danseden konsomatrislerin de göz zevkimi feci şekilde tahrip ettiği müzik zevki, sevenlerine diyecek bir şeyimiz yok, oraların geleneği adeti olmuş, kanıksanmış.
  ... never neverland
 8. .
  ankaralı x adıyla çıkan sanatçının yaptığı eserler nasıl oluyor ankaralılara bağlanıyor anlamıyorum.

  adamın angut gibi müzik yapması ve belli keesmin bunu beğenmesi genellemeye tabi olamaz asla.
  2 -1 ... asil en optimist pesimist
 9. .
  kendisine hitap etmeyince "dünyanın herhangi bir yerindeki hiç kimseye hitap etmeyen edemeyen bir müzik zevki" oluyormuş. ankaralı namık'a ajdar'ı tercih edebilme yeteneğine sahip birisine bir şey anlatmak boş iş. o yüzden "3-5 tane şarkıcı çıktı diye, tüm ankaralıların mı zevki oluyor mu?" diye anlatmaya çalışmayacağım. anlaşamayız çünküm.
  1 ... redwinemania
 10. .
  ayarcı namık: çankırılı
  ankaralı turgut: çingene
  oğuz yılmaz: sivas ya da ona benzer bir il'den
  teksaslı özcan: kayserili ya da teksaslı da olabilir... bu böyle gider. hiç biri ankaralı değildir. zaten dinleyici kitlesi ankara'dan çok hödük üretim merkezi olan istanbul'da daha fazladır. bunu diyen kişilerin şöyle bir ümraniye, çeliktepe, yenibosna, bağcılar, avcılar gibi istanbul'un nadide(!) yerlerinde gezmelerini tavsiye ediyorum. bakalım bu daha çok kimin müzik zevkiymiş?
  yok istanbul'dan gelmiş de çok şaşırmış da... hadi ordan jartiyerin gözküyor seksi şey seni. ulan bu adamların albümlerinin en çok satıldığı yer istanbul zaten daha ne artizlik yaparsın ki?
  1 -2 ... kerameti kendinden menkul