1. 1.
    Alın size ahir zaman. Adam sokaklarda kalmış, çizgisini bozmamış. O Ankara'da saraylarda, villalarda gökdelenlerden yaşayanlara ibretlik der vermiş. Kardeşim seninle tanışmak isterim. Yarın Ankara'dayım.

https://www.haberler.com/...an-hasan-12813804-haberi/
    2 ... bigbaddick
  2. 2.
    Villalarda yaşayanlara ders vermiş olması sevindirici.
    1 ... kararsiz ihtimaller
  3. 3.
    Sahtekar bence. "Yik mindil satiyom yik iş ariyom ama sukakta yatinca iş vermiler." Kardeş benim çalıştığım işte evi de kendileri tutyordu. Sırf iş yerine geç kalmayalım diye 1 müdür 3 eleman birlikte öğrenci hayatı yaşadık.

Ayrıca git inşaatta çalış git sana telefon verelim evsiz olmak hakkında YouTube videosu çek ama böyle göz boyama. En temizinden kardeş otostop çeke çeke git tarlalarda çalış. Meyve bahçesi işçisi ol. Ama yook mendil satiyom Allah bana çekemeyeceğim dert vermez. Bunları duyunca sinir oluyom.

Valilik yardım edecekmiş evet nice prim.
    3 -7 ... uzay muhtari
  4. 4.
    insanların grup psikolojisiyle sosyal medyadan insanlık goygoyunun dibine vurduğu hasan’dır!

Ankara’da onlarca tüm Türkiye’de binlerce Hasan var, Hasan üç kuruş para kazanmak için selpak satar, Hasan gibiler elinde selpak işyerinize gelse hadi allah versin patron yok dersiniz, evinize gelse kendinizde o cesareti de bulamazsınız korkar polisi ararsınız, eşkalini verir hırsız mıdır nedir dersiniz bir de!

Haydi şimdi hazır elinize imkan geçmişken çürüyen vicdanınızı tatmin edin, yazık dimi hasan’a!
    2 ... centurion
  5. 5.
    Arkadaş bu mantığı bir türlü anlayamıyorum, başka evsizler var diye bu kişiye iş bulunmasın mı yani, amacınız ne?
    1 ... tomris hatun
  6. 6.
    Bu kardeşimize sahtekâr diyen, dolandırıcı diyen reziller; inşallah onun yaşadığı zor duruma düşmezsiniz.

inşallah ne merte ne nâmerte muhtaç olmazsınız.

Ama inşallahta halden anlarsınız...
    3 ... peki tamam
  7. 7.
    Beyler 29 yaşında ve 1 buçuk yıldır sokaklarda. Ondan önce de nenesi bakıyormuş. Sormazlar mı adama elin ekmek tutmuyor mu diye.

Sokakta yatacak cesaretin var da para kazanacak cesaretin yok mu diye

(#42707253) arkadaş biz halden de anlarız yokluk da gördük. Namerde de merde de muhtaç olduk.

Böyle kişilere acımıyorum oğlum. Kimse bana yazık demesin. Ben iki kuruş kazanmak için kendimi paralar iken böyle kişilere acınması zoruma gidiyor.

Gelsin iş istesin ekmek bölüşelim. Ekmek de bölüşürüm ev de. Bir kıytırık bahçem var. Maçası yiyor ise otunu biçsin suyunu aşısını düzeltsin. Toplama zamanı da yardım etsin. Günlük yevmiyesi neyse verir aç açıkta bırakmayız. Ama bunlar bir köşede mendil satıp evsiz takılmaya insanlardan yardım toplayıp az iş yapmaya alışmış. Ben ne evsizler gördüm inşaatlarda göbeği çatlayana kadar çalışan. Karton toplayan falan filan.

Bir süre sonra bu yaşam tarzı kanına işleyip düzelmek istemeyen. Ama bunun gibisini ilk defa görüyorum.

Emekli maaşı ile geçinip nenesi göçünce sokağa düşen. Mendil satıp şükreden.

Hiç o sokakların adamı değil.
    3 -1 ... uzay muhtari
  8. 8.
    Kullandığı kelimelerde Allah din kitap gibi kavramlar geçtiği için bazı sözlük yazarları dolandırıcılık ve yapmacıklıkla suçlamış kendisini. oysa ki ben Atatürk genciyim Atatürk demek umut demektir falan deseydi en duyarlı insan bunlar olacaktı.
    Yazık, insanların inançlarıyla ne alıp veremedikleri varsa.
    5 ... thorondor
  9. 9.
    Alyoşa karamazov’musun be adam bu ne iyimserlik bu ne sarsılmaz inanç. Umarım bir daha o sokaklara ve zor zamanlara düşmezsin.
    2 ... bolivya devlet radyosu
  10. 10.
    Arkadaşın psikolojik sorunları bi travması olabilir. Herkesi kendi standartlarımızda eleştirmeyelim.
    4 ... yaradana gurban