bugün

--spoiler--
acılarla yüreğimi kanattın ooo,
şubelerde anamızı ağlattın ooo,
tanrı hesap sorsun bizim için sana ooo,
bizi yaktin yiktin siktin ankara ooo.
--spoiler--
bugün maçtan sonra gecekondu ve antix arasında arbede çıkması ve polisin engellemesi. gençlik parkında ise bireysel kavgalar yaşanmış...
bu sene çok cefa çekmesi muhtemel taraftar. üzülüyoruz hallerine!
münferit bir olayı milyonlarca kişilik koskoca bir zümreye mal eden kadar (gerçek manada) orospu çocuğu olmayan türkiye'nin en iyi taraftarı.
çinçin,doğantepe derken biraz değişmiştir profili ama hepsi özünde iyi insanlardır.
90ların ankaragücü taraftarı yoktur eh be eskiden olsa ne heyecan olurdu ankaragücünün maçları.ulan hangi stratejiyle bunlara saldırsak gibi düşünceler kaplardı biz istanbul takımlıları.heryer cehenneme dönerdi özellikle ankaragücü fener maçlarında tam bir kaos olurdu.şimdi eski halinin yüzde 1 i bile degiller açıkçası artık karabük deplasmanı neyse ankaragücü deplasmanıda o oldu.
ya ben bir beşiktaşlı olarak inönüde hiç bir zaman ankaragücü taraftarları için vay be hakkaten iyi taraftarlarmış diyecek bir hareket göremedim hatta geçen haftaki maça inönüye yaklaşık 80-100 kişilik bir grupla gelmişlerdi ve maçın büyük bölümünde evet deplasman bölümünden maçı oturarak seyrettiler gol olunca ayağa kalktılar ankara deplasmanlarınıda gittim ama orası için de en fazla fena değiller diyebilirim yani inönü stadındaki ambiansı yakalamaları imkansız olan taraftarlardır .
ne zaman ki bursaya bulaştılar, tüm o eski iyi yönlerini ve delikanlı yönlerini kaybettiler. tek başlarına çok daha özgün ve güzel saygı duyulan bir taraftardı ankaragücü taraftarları.
102 yıllık koca çınara sahip çıktıklarını, kötü günde de takımlarını asla yanlız bırakmadıklarını dün bir kez daha göstermiş türkiye'nin açık ara en iyi taraftarı.
gözümde canlanır koskoca mazi.
nerede kaldı o kupa beyliği,
maradona sadık,bombacı nazmi.
500 sene geçse de severiz seni.

gibi besteleriyle herkese; "taraftarlık" ego tatmin olayı değildir mesajı veren insanlar topluluğu.

(bkz: son sarı yaprak düşmeyecek)
tribünde bir eksik, cennette bir fazlayız!
(bkz: piyade çavuş yunus yılmaz)
cefakar taraftar.
ya umutlar da tükenirse?
herşeyin üstüste geldiği tarihinin en boktan sezonu geçiren koca çınarın taraftarıdır.
abdülkerim bayraktar abisinin yanına bir ferdini gönderip tribünde bir eksilen ama cennette bir fazlalaşan taraftardır da aynı zamanda.
(#13657428) şehidine en az kendi kadar sahip çıkan, bursaspor taraftarı gibi de kardeşi olan taraftar.
ligin dibine demir atmış olmasına rağmen bugün gayseri'yi de ankaragücü sesleriyle inletmişlerdir. lakin takım takım değil, yönetim yönetim yönetim değil!
(bkz: kombine terör)
hafif kafa kırıkta olsa kafa elemandır hepsi.
holigan ne diye soranlara cevap olarak gösterilebilecek taraftar topluluğu.. olaysız maçları pek yoktur. kavga etmeyi pek bi severler.
genclerbirligi maclarina bile karisan, rakip taraftarlari gordugu yerde indiren futbol teroristleridir.1 kisiye 15 kisi dalarlar.
öyle kulaktan dolma bilgilerle açıklanamıycak türkiyenin sayılı taraftarlarındandır. belki paraları pulları yoktur ama gerçekten yürekleri vardır, fazlasıyla severler takımlarını. aynı beşiktaş taraftarı gibi, bursaspor taraftarı gibi, karşıyaka, göztepe, sakarya taraftarı gibi...
nice fotoğrafları çekilebilir kendilerinin. belki kavga ederken, belki adam bıçaklarken, belki çiçek atarken. ama kendilerini en iyi şu fotoğraf özetler ; görsel
ruhu olan gerçek taraftar topluluğundan biri.
18 şubat 2012 ankaragücü-samsunspor maçından sonra samsunsporlular ankaragücü lehine tezahüratlar yapınca, "samsuna varınca bizi arayın" diye slogan atan taraftarlar.
göztepe'yi pek de sevmeyen taraftar.
Saygı duyulası taraftar.
olağanüstü hallerin takımı.

cunta döneminde 1. lig'e çıkarılıp, sivil dikta döneminde düşmesi engellenecek takım olarak tarihe geçmesine az kaldı. şanssızlıkları franco gibi birine denk gelememeleri...

taraftarları ise 40 sene önceki taraftar değildir. tiyatro seyircisi kalitesindeki destekçilerden gecekonduya düşmüştür...
melih ve cemalin kuklasi olmus taraftar gruplarinin eskisi kadar birlik ve beraberlik icinde hareket etmemeleri ve bircok efsane abilerin kusmesiyle simdilerde genclerin kosturdugu taraftar kitlesi.
aslinda sanilanin aksine cok kulturlu, bilgili, sanatci insanlarinda oldugu taraftar profili vardir.
ovunmekle cok hakliyiz sapina kadar angaraliyiz