bugün

çanakkalede yaşıyorsanız yüzünüzü güney batıya çevirmeniz ile yapacağınız eylemdir.
bol sulu bir tatil sonrasında ise çekinik, memlekette geçen bol akrabalı, misafirli bir bayram sonrası ise şükredici, sevdiceğin yanından ise hüzünlü, sevdiceğin yanına ise sevindirik olunan eylem.
okula baslamakla sonuclanacagi icin hic sevmedigim eylem.
istanbul'dan yada izmir'den dönenler için intihar sebebi
her nereye gidersem gideyim , iş seyahati de olsa , tatil amaçlı gezi de olsa ankaraya dönmek beni acaip mutlu ediyor çünkü bu memleket standart insanların yaşadığı , keşmekeş olmayan , düzenli nezih sakin bi yer.her ne kadar küçük de olsa alternatifleriniz sınırlı da olsa ben seviyorum ankarayı.
ne diye habire bu şehre bok atarlar anlamam.izmir'e bir şey demiyorum ama istanbul'da "metropol standartları"nda yaşama imkanı olmayan kaç milyon insan var bilirler mi? ya da doğudan,güneydoğudan getirilip zorla mafyaya sokulan çocuklar bu şehri ne kadar güvensiz yapmışlardır,farkındalar mı?
denizi yokmuş...yoksa yok kardeşim...ben gönül rahatlığıyla sokaklarda dolaşabiliyor muyum...i.melih gökçek haricinde canımı sıkan var mı...çok ilginç,adamlar sadece sıhhiye'yi ya da ulus'u görmüşler,hayatımda gördüğüm en gri şehir diye yorum yapıyorlar.biraz daha etrafına baksa anlayacak neyin ne olduğunu.
gerçi herkes için,sevdiklerinin olduğu yer en güzel yerdir.sadece bu şehre gereğinden fazla kötü eleştiri getirmek pek hoş değil.
ata'mız bu şehirde uyuyor çünkü...
bir sevgiliye kavuşmak gibidir. vuslattır, hasretin bitmesidir.
- hayatım entrika a.q...
- siyasi polemik insanı oldum çıktım...
- kendimi üstünde rakı içilen pasaj altı mescit gibi hissediyorum...
- aynı anda iyi, kötü ve çirkin olabiliyorum ne güsel...
- kumanda merkezi gibiyim...
- ama yeter bu kadar bürokrasi canım alt tarafı musluk takıcam...

kişinin kendini ankara ya benzetmesi ; ankara ya döndüm a.q. herşey var içimde..
(bkz: başlığı kıçından anlamak)
(bkz: ankarayı sike sike sevmek)
eskişehirde dönmeyi işkenceye çeviren olay .
Mutlu eden eylemdir zira Ankara tüm kusurlarıyla sevilesidir.
güncel Önemli Başlıklar