bugün

laf ağızdan bir kere çıkar mantığına göre açmak zorunda kaldığım başlıktır **. sevgili sözlük yazarı argadiniyle yaptığımız fikir alışverişlerinden sonra başlatmaya karar verdiğimiz kampanyadır ayrıca.

neden ankaralıların da kafalarına esince gidip içebilecekleri, sevgilileriyle romantik romantik takılabilecekleri, efkarlanıp martılarla konuşabilecekleri bir denizi, bir sahili olmasın değil mi a dostlar?

bizde bu olaydan yola çıkarak ankaralılara bir yararımız olsun diye kendi denizini kendin kur olayına giriştik. yetkililer ankaraya deniz götürene kadar böyle idare ediceksiniz artık.

malzemeler :

-1 leğen
-bol miktarda su
- vantilatör
- natural sesler cdleri
- a4 kağıttan yapılmış gemiler
- tercihe göre bir kaç balık
- bir şişe şarap
- varsa bir adet sevdicek

yapılışı:

bir leğene ağzına kadar su doldurulur ve vantilatör aracılığı ile sanal rüzgar oluşturulup dalga üretilir. kağıt gemiler yüzdürülür ve doğal seslerden dalga ve martı sesleri dinlenir.
son olarak şarap ve sevgili kombinasyonu tamamlanır. afiyet olsundur.

not : kampanyanın ek$i sözlük ayağını argadini yürüttüğünden yanlış anlaşılmalara mahal vermek istemem, çalıntı başlık-entry gibisinden. saygılar. hörmetler.
(bkz: i melih gökçek le konuştum haberler iyi)
(bkz: ada evleri projesi)
ankara insanını gevşetecek kampanyadır. ne olsa soğuk memlekettir,ee deniz havası da bünyeyi yumuşatır. yok yok iyi olmaz memur memleketine deniz falan.*
siz başlayın kağıttan gemiler ve birkaç tanker su benden dediğim kampanyadır. ayrıcana gerçek deniz havası verebilmek için bol kaya tuzu ve yapay yosunda tarafımdan karşılanacaktır. yetsindir artık bu hasret dinsindir.
her yaz deniz kenarında otururken ankara'da deniz eksik deriz..
eee desteklenesi kampanya. *
(bkz: i melih gökçek le konuştum hallederiz dedi)
gerçekleştiği takdirde deniz kenarında mangal yapan hemşerilerimi şimdiden gözümün önüne getirebiliyorum. tabi ankara'ya bok atıp da ankara'ya yerleşmek için can atacak olanları da...
(bkz: mogan golu)
(bkz: golbası)
(bkz: eymır golu)
(bkz: elinize mi yapışır)
(bkz: haydin arkadaşlar)
(bkz: tut şunun ucunu döşüyelim abi)
(bkz: dünya deniz olsun)
peki ya dalgaların çıkardığı sesi ve de güneşin denize batımını da getircek misiniz?? diye sorulası , *takdir edilesi kampanya.
desteklenesi kampanyadır. ancak, yapay deniz, gerçeğinin yerini tutmayacaktır, söyleyeyim. * *

kampanyanın daha güzel versiyonu için;

(bkz: beni ankara ya götürsünler kampanyası)
çalıntı başlık-entry gibisinden şeyler soylemek istemeyip ek$i sozluk de 14.08.2005 17:55 tarihinde acıldıgını belirtmeyi kendime gorev bildigim başlık.

istiyolarsa gotursunler tabi deniz, şeklinde de cevaplanabilir.
yagmur yagınca olagan bi durum sokaklar hemen venedik gibi olur. (bkz: altyapıdaki genclere önem verilsin)
geçen hafta içindeki yağmurdan sonra tunus caddesine çıkan tünelin ağzında şelale oluştuğunu gören bizler için "aslında oladabilir" denilen durumdur.
insan umutlarla yaşar...Zannedersem disneyland'cı amcaların küçük bir deniz yapma fikirleri varmış eğlence parkı modeli..olmazsa da bir mogan gölü pikniği de hiç fena değildir hani..Anamızın karnından denizlemi çıktık...
(bkz: kızılırmak suyu içilmiyor bari yüzelim)
hayri gülle'nin desteklemesi muhtemel kampanya.

(bkz: hayri gülle)
gereksiz kampanya.ankarada deniz var, hem de dünyanın en şeker, en tatlı, en hoş, en etkileyici denizi var.ve ben onu çok seviyorum.bir çok insan onu çok seviyor.o deniz, dünyanın bütün denizlerinden, hatta aşık olduğum karadenizden bile harika.
böyle bir cevap geyik mi oldu yoksa?iyi de hiç bir şey beğenilmiyor canım burda da.siyaset yok, spor yok, şaka yok.e ne konuşacağız yahu biz?
(bkz: olmaz olmaz deme nolur olmaz olmaz sevgilim)

fatih de gemileri karadan yürütürken "nasıl yani?" deniyordu...
çevresindeki herhangi bir şehrin sular altında kalmasıyla sonuçlanacak kampanya.
cem uzan'ın seçim vaadlerini andıran kampanya.
ankara nüfusunun artmasıyla sonuçlanabilecek kampanya.
(bkz: anchora)
güncel Önemli Başlıklar