1. 1.
  (bkz: istanbul vs ankara)
  ... peride3
 2. 2.
  Yani paran varsa çalışmadan istanbul'da yaşanır doyasıya yaşarsın. Yoksa bir işin gücün varsa 4 saat trafik çekmek mantıklı değil.

  Eğer memur filansan veya standart bir ücretin varsa ankaradır.
  ... 9unkaresi81
 3. 3.
  Hangi ilçeler? Hangi açılardan kıyaslama yapılıyor? Ekonomik statü nedir?

  Misal istanbul' un yaşanması imkansız semtleri var; bağcılar, esenler, esenyurt, GOP, Sultanbeyli, Tuzla, Küçükçekmece, fatih gibi. Bu ilçelerle çankaya veya gölbaşı' nı kıyaslarsanız saçma olur.

  Maksat gezmek, görmekse istanbul' u yeryüzünde geçebilecek yer var mıdır tartışılır. Ankara neymiş ki?! Turizmin her türlüsünü tadabilirsiniz. Ankara' da iki tane göl var. Mogan' ın sağlam bir ıslaha ihtiyacı var. Eymir' i bilemiyorum.

  istanbul, gerçekten zenginin şehri. Gezip tozamayacaksanız gönlünüzce, işten eve evden işe metrobüs, metro, tramvay veya diğer toplu taşıma araçlarında nefes alamadan yolculuk yapacaksanız ya da aracınızla trafikte saatlerce çıldıracaksanız, istanbul' da yaşamanızın bir anlamı yok.

  Sakin ve nizamlı bi şehirde çocuklarımı büyüteyim derseniz, ankara daha tercih edilebilir bir yer. Gerçi ankara' nın da tüm ilçeleri bence tercih edilesi değil bu konuda; ama yine de istanbul' dan iyi.
  -1 ... unique270
 4. 4.
  istanbul halkı biraz yabani. Adres soruyorsun tarif etmiyorlar. Ankara nın en işlek yerindeki esnafa sor sabırla tarif ediyor. Ankara da yaşayan Ankara lıdır. Ankara yı sahiplenir. istanbul da yaşayan net oranın kölesidir. Tabiki yüzde 5 lik zengin sınıf arasına girememiş ise.
  1 ... benimhalaumudumvar
 5. 5.
  Kesinlikle ıstanbul alır.
  -1 ... 1974197819741978
 6. 6.
  istanbul’un boğazı ile Sarıyer’i çengelköyü üsküdarı ile Ankara bir tutulur mu? Versus versus olalı böyle utanmadı.
  -3 ... kendindeneyabancikadin
 7. 7.
  Tekirdağ alır.
  ... masklavi
 8. 8.
  birisi beytüşşebap diğeri londra. aynen öyle.
  -1 ... meric the pussy magnet
 9. 9.
  ankara'nın düzenliliği, daha yüksek gelir durumu, daha ucuz bir şehir olması ve insana sağladığı politik avantajların yanında.. istanbul diyenlerin hepsinin moda sahil'de yaşadığını düşünüyorum ki, durum böyleyse sevindirici tabii.
  1 -1 ... katalin
 10. 10.
  Bayburt ikisini de tokatlar.
  ... stylebender