bugün

bir şehri sadece doğal güzellikleri yüzünden sevmezsiniz. onu sevdiren anılardır. üniversite yıllarında cebeci den kızılaya yürümüş, sakarya' da midye bira yapmışsanız, ulusta ki iş bankası binasına, ilk meclise hayran olup, aynı ulus' ta bir şehre nasıl ihanet edilir diye düşündüyseniz, orda yaşıyorken bunalıp, uzak kaldığınızda özlemişseniz o şehri seviyorsunuzdur. ben seviyorum ankarayı. sakinliği, kimliksiz, kişiliksiz semtleri beni bunaltsa da, içimi sıksa da burası benim şehrim. çünkü içinde gençliğim, sevdiklerim var.
Kesinlikle Kızılaydan cebeciye yürümek.
Bi de kışı.
hatırası olan her şey.
Cumhuriyet doneminden kalma eserler ve anıtkabir disinda pek yok.
Mesela kızılaydan, Seğmenler'e kadar elinde bir şişe şarapla yürümek. Bugünkü tura katılmak isteyen dm.
dünya senden olmayanlarla güzeldir.

yani ankara da deniz yok, öyle ahım şahım tarihi eser falanda yok ama ankara da bir aura var. cezbeder adamı nedensiz yere aşık olur ayrılamazsın ondan. varlığında çok farketmesen de yokluğunda anlarsın ankaranın kıymetini. tabi ot adamlar var dışardan gelen boğazda yalısı olsa bir güzel hayatı olmayacak adamlar bunlar kalkıp ankarayı eleştiriyor.
Avmler toz toprak.
Ankara'ya hiç girmedim ama şu Kuğulu Park ve atakule ye gitmek istiyorum. Anıtkabir gibi bir yıldız var o zaten başta fakat bu Samanpazarı nı ayrı merak ediyorum valla.
Ulus ve çevresindeki cumhuriyet dönemi eserleri ve tarihi eserler. Yalniz o kadar güzel binalarin olduğu yer pislikten,varoşluktan,çakaldan geçilmiyor. Avrupada olsa o tarz binalarin oldugu bir semt şehrin en güzel en bakimli semti olurdu.

Ve tabiki anıtkabir. ilk gidişimde yaklaştikca mozoleye heyecanla karışık duygusallaşmiştım. ilk defa ataya kendimi bu kadar yakın hissetmiştim.
tanıdığım biricik kadınlar. tunalı sokakları.

iki saat falan yürüyerek bir yandan hoparlör eşliğinde dans ettiğim eğlenceli yokuşlu ara sokaklar. ümitköy ya bir de. huzuru en gerçek haliyle alıp oradaki mekanlara koymuşlar. sokaklarındaki dünya güzeli köpekleri de hediyesi.
arjantin ya da tunalı olabilir. sadece iğrenç irlanda büyük elçiliğini biliyorum. orada da köpek çekiyorlar millete. o yüzden mahalle olarak güzel olsa da içerik olarak berbat bir yer. ankara dendiğinde aklıma sadece o türklerin irlanda büyük elçiliğinde iş bulduğu için faşistçe davrandığı anlar geliyor.
En soruyorsanız Benim sözlük.