1. ?.
  özellikle istanbul'u gören turistler için cevaplanamamış bir sorudur. Geçen sene turistin biri bana " niçin başkent ankara?" dediğinde cevap veremediğim ve ankarada yaşamam dolayısıyla içime dert olan sorunsal.

  edit: ankaranın neden başkent olduğunu tabiki biliyorum fakat birçoğumuz da ankaranın türkiyenin birçok ilinden daha az gelişmiş olduğunu unutmuş durumda...
  -2 ... kakelekara
 2. ?.
  Tarihten bir haber birisinin ilk saldırıda istanbulu kaybedip başkantini kapdıran bir imparatorluktan haberi da hi yoktur. kaldı ki bu kişiler yabancılara tanıyor bizleri ne günlere kaldık denilir.
  1 ... manueladam
 3. 1.
  Sinem kobal izlemeyen yazar uydurmasidır.
  -3 ... okur yazar
 4. 2.
  abd ye turist olarak gitiğimizde ''niçin başkent miami değil?'' sorusuyla bir farkı olmayan sorudur.yanılgıya neden olacak bir konu değildir. zira ankara'nın başkent oluşu dönemde alınmış en mantıklı karardır. coğrafi konumu , yerleşkesi ve buna benzer özellikleri ile bunu hak etmiş bir ildir. bu turistlerin görüşüdür bizi ilgilendirmez.
  ... khansavashan
 5. 3.
  yanlistir. cunku yanilgi degildir. ancak, istanbul'un baskent olmasi durumu yanilgi olabilir. ama baslikta oyle yazmiyor.
  ayrica abd'de newyork'un baskent olmama nedeninden cok daha kabul edilebilir bir nedeni vardir, ankara'nin baskent olmasinin.
  (bkz: ankara nın başkent olmasını sindiremeyen çorumlu)
  ... komsu kizi duriye
 6. 4.
  ANKARA nüfus yönünden türkiye nin ikinci büyük ilidir..

  gelişmişlik yönünden birinci olduğu yönünde söylentiler çokçadır.

  dolayısıyla yanılgı değildir.
  -1 ... mo ni fe