bugün

1,4 70 beygir dizel bir arabayı bile 190'a değdirdiğim ülkenin en önemli 2 şehrini birbirine bağlayan 400 km.lik.otoyoldur . ama bundan daha cillop , daha kaymak ve daha tenha otoyollarda ülkemizde mevcuttur.Misal trakya otoyolu , izmir-aydın otobanı , mersin-adana-gaziantep otobanı gibi . Özellikle antep otobanında ölseniz cesedinizi 3 gün sonra bulurlar .
bolu dağından sonraki bölümünde * düz sedanlarla defalarca ibre limitini gördüğüm yoldur. kendi halimde kendilmle yarışıyorum işte bu yolda. çoğu zaman tenha sayılabilir olduğundan bir süre sonra sıkıcı oluyor, yüksek hız birazda reklam ister... ha ben ibreyi zorlarken, yanımdan geçen mercoların bmwlerin selektörünü yemedim dersem de yalan söylemiş olurum. neticede, yol bir durma biçimi olsada, özlenen bir yoldur o, iyi ki vardır...
sapanca düzce arası bir başka ülke hissi veren yoldur. bir başka ülke olmadığı 10 km sonra anlaşılır. değildir. değildir. değildir.
''bir bmw 6 45'im olsa da bassam'' dedirten yol.
ankara ve istanbul arasında iki adet yol vardır. biri devlet yolu diğeri ise otoyoldur. otoyol ücretlidir. zaten aynı güzergahta başka yol yoksa diğer yol ücretli olamaz.
bu otoyolun ankara bolu arasındaki kısmı çok da iyi yapılamamıştır teknik anlamda. çok fazla yatay kurp vardır. 1 km önünüzü göreediğiniz yerler mevcuttur. bolu istanbul arası ise ciddi manada bir sanat harikasıdır.
istanbula gitmenin insana zevk verdigi ,, cehennemden çıkmanın huzurunu yaşatan , bolu dagında köfte yedigim , dagdaki mütiş manzaranın bana hep "şurda bir evim olsa" diye hayal kurdurdugu, otomobille son suretinizi ölçebileceginiz , harika yol
güncel Önemli Başlıklar