bugün

istanbul hukuk türkiye deki en iyi hukuk fakültesi ise ankara ikinci sıradadır. ama bu istanbulun birinci olduğu gerçeğini değiştirmez.
selçuk hukuk yancı mı olacaktır sorusunu getirir akla.
türkiye' nin iki köklü ve ciddi fakültesini bir araya getiren karşılaştırma. insanın gözlerinin önüne 500 ile 540 arası bir eşit ağırlık puanı getirendir.
şahsımda ankara hukuk kazanmıştır.
clash of the titans. ikisi de köklüdür, iyidir.
Ankara hukuk derim.
Ankara hukukun kazanacağı karşılaştırma.
1980 ne kadar türkiyedeki hukuk fakülteleridir, evet 80 ne kadar sadece iki hukuk fakültesi vardı.
ankara hukuk hakim savcı yetiştirir, istanbul hukuk çoğunlukla bürokrat. ama ankara daha prestijlidir. özellikle lale sirmen, tuğrul arat, bilge öztan gibi duayenlerden ders alanlar şanslı nesildir.
istanbul Hukuk iş adamı yetiştirir. Bugün Türk hukuk dünyasının en ünlü avukatları bu üniversite mezunudur; birbirlerini de çok tutarlar haa. Corporate law denen hukuk dalının (tom cruise'un şirket filmini düşünün) Türkiye'deki en üst düzey temsilcileridir.

Ankara hukuk, her zamanki gibi Anadolu yiğitlerine ev sahipliği yapar.* Buradan mezun olanlar genelde memleketlerine dönüp miras davalarıyla, köylerdeki tarla sınırı ihlalleriyle falan geçiniyorlar işte.
Ankara hukukuğun puanı daha yüksektir, ankara hukukta okumaya istanbuldan gelen bile vardır.
Dereceye giren adamlar özelde tam burslu okur, yani ilk 200 e giren adam koç bilkent falan oralarda tam bursluya girer. Buralar ise çok öğrenci alır kalabalıktır, anca kendi kendini yetiştirmek zorunda kalırsın.
Ankara hukuk hakim,savcı çıkarır. istanbul hukuk iyi avukatlar çıkarır.
istanbul hukuktan çok arkadaşım oldu ayrıca hocalarimiz da kısmen ortakti ama ankara hukuku hiç bilmem.
Abicim ankara hukuk giber benden demesi. Niçin Ankara hukuk çünkü bütün anayasa mahkemesi tayfası vs hep Ankara hukuktan mezun nolcak şimdi gittin Ankara hukuka okucaksin serbest çalışacaksın ama nolur nolmaz savcı olursun falan aklinda olsun benim favorim angaradir
Genele kulak asarsan ankara hukuk derler ama ben ankaradaki hiçbir hukuku eklemedim tercih listeme istanbul ihtimalini kapatır diye.

mezun olunca zaten ankaraya bol bol yolun düşecek ne gereği var o şehirde okumaya.

Edit: ahaha idari hakimlik sınavina hazırlananların gelip tespit sıçtığımızı iddia ettiği, kendisinin ise tespitin nirvanasını yaptığını gördüğümüz versus.

Kimsenin ankara hukuka lafı yok ama ankara istanbul ikileminde benim gibi düşünen çok fazla insan var.

Üniversite tercihinde insanların özgür iradeleri ne zamandan beri sıçmak olarak niteleniyor ilginç.
Hakkari fukuk.
boş beleş insanların oturup ne yapsam ne yapsam diyip sonra başlığı görüp tespit sıçtıkları versustur.

gelelim mevzuya. ikisinde de okuyan yakın arkadaşım vardı ve ikisi de mezun oldu şu an. ankara hukuk mezunu aldığı eğitim açısından şu an oldukça üst düzeyde. derslere gidip katılan öğrenciydi ikiside, ikisi de kızdı. gayet güzel not da tutarlardı. yalnız istanbul hukukta okuyan arkadaşım sınıfların aşırı kalabalık oluşundan çok dertliydi. ankara hukukta ise sanırım şubeleri ayırıyorlar o yüzden bir nebze daha olsun sınıflar rahatmış.

şimdi mevzunun aslında gelirsek, hukuk denilen şeyi öğrenmek için ya derslere adam gibi gidip sıranın en önünde hocayla beraber aktif bir şekilde derse katılacaksın ya da evde oturup ezberleyeceksin arası yok. ezberlersen hayata atılınca hocanın götünün dibinde dolaşarak elde edeceğin tecrübeyi sıfırdan öğrenmeye çalışacaksın. davalar üzerinden pratik alıştırmaları oluyor onlara filan okuldayken iyi hakim olacaksın. yoksa açık konuşuyorum çoğu hukuk mezunundan daha çok hukuk biliyorum kpss yüzünden. tabi idari hakimlik sınavlarına hazırlanmış olmamın da etkisi büyük. o yüzden iş bireysel çabada bitiyor okul isimlerinde değil. yoksa gidip fotokopiciden iki üniversitenin de istediğiniz yılın ders notlarını hocanın ağzından bire bir dikte edilmiş şeklindeki hallerini bulabilirsiniz.
Başkent her zaman alır. Sonrasında Kırıkkale hukuk gelir.
Gs hukukun alacağı versus.
ikiside bir gazi hukuk değildir.
Söz konusu Ankara Hukuk, istanbul Muguk; Araya sokuşturulmamalı başka guguk.

Açılın Ankara'ya basıyorum.
ığdır kazanır.
biri 1961 darbe anayasasını, diğeri 1982 darbe anayasasını hazırlayan kadrodur.
Kıyas kabul etmez. Avukatlık, hakimlik, savcılık ve diğer saha çeşitlerinin tamamında, Sabaha kadar oynansa da ankara hukukun kazanacağı eşleşmedir.
güncel Önemli Başlıklar