bugün

Altına imza atılacak sözdür. Evet.
görsel
ankara'da bilmediğimiz bir şey mi var olum, bakın varsa bize de söyleyin. ankara'dan zevk alan insan sayısı oldukça fazladır ve bu durum beni germekte.
Evet, anıtkabirle aynı şehirde olmak çok güzel.
Öyle saolsun Melih başgan. Doğru dürüst ağaç olan tek şehir nerdeyse.
Neyin ayrıcalığıysa o?

Başlıktır.
Ankara ıslanıyor şu an.
miraderim maspava.
Lan sokam öyle ayrıcalığa.

Deniz olmayan yerde ya şan maz.
Ankorodo denoz yoook annoo.
Ayrıcalıktır tabi. Çünkü türkiyenin ortasındadır. Temelidir.
(bkz: Ankara kızları)

Tek sebebi olabilir.
20 km lik mesafeyi 45 dakika metro ve 45 dakika otobüs ile hergün gidip gelmenin ayrıcalığını hergün yaşıyorum.
evet yarısı deniz görmemiştir. diğer yarısı da taze balık yememiştir.
ee tabi ayrıcalıktır,özellikle de erkekler için. ADIM BAŞI PAVYON DAHA NE OLSUN.
Ankara da olmanın ayrıcalığını her gün yaşıyorum. Ankara işte denizinin olmaması bile bir ayrıcalıktır.
bunun farkında olmak için ankara'yı tanımak gerekir. mesela klişeleşmiştir Ankara'da gerçek bir dostu, güvenebileceği bir arkadaşı olmayan yoktur.

tunalıda yürümek, gerçek çay-simit ikilisiyle kahvaltı yapmak bile ayrıcalıktır.

biraz şehir merkezinden uzaklaşmak, üzüm bağlarına gitmek, ev yapımı(kalecik karası) şarap içmek, karagölde nefes almak vs vs..

daha fazlasını merak eden varsa yamacıma gelsin.
Şehrin içinde ortasında olmasa da Ankara'da denizin yokluğunu hissettirmeyecek yerler var. Eymir, Göksu, mavi göl... Problem yüzememekse istanbul'u veya denizi olan pek çok şehrinde denizinin yüzmeye pek müsait olmadığını düşünüyorum.
cumhuriyet burada kuruldu. Mavi gozlum burada yatiyor. Ayricalikli olmak icin Baska bir sebebe gerek mi var ?

Bir zamanlar denizimiz de vardi ama astilar. Simdi siktirip gidebilirsiniz.
Sıkıcı bir ayrıcalıktır.