1. 1.
  mahkeme kararınca ankara'da toplu taşım ücretlerinin 2003 yılı fiyatlarına çekilmesi ve belediyenin yaşayacağı zararı karşılamak, bu yolla para kazanan insanları mağdur etmeme amacıyla 08.03.2010 tarihinde halk otobüslerinin çalışmama kararı alması ve buna büyükşehir yönetiminin ses çıkarmaması neticesinde aksayacakolan hizmettir. kararın uygulanacağı tarih olan bu gün belediye otobüslerinin de sefer sayısı indirilmesi planlanmaktadır. sayın başkanımız da karar uymazsam beni hapse atarlar şeklinde bir yorumla işin içinden sıyrıldığını sanmaktadır.

  5393 sayılı kanunun 14. maddesinde sıralanan ve belediyenin varlık nedeni olan görevler incelendiğinde ankara büyükşehir belediyesinin bu görevleri halk lehine uygulamadığını görmekteyiz. kar/zarar gözetilmeksizin verilmesi gerekn bu hizmetler yerini halkı sövüşleyecek hizmetler olarak idarecinin aklında taht kurmuş ve mahkemenin bu kararı bu döngüyü bozmuştur.

  Ankara Türkiye bütçesinden hatrı sayılı bir pay almakla beraber en pahallı doğalgazı ve suyu kullanan, en pahallı ulaşımı kullanan, en pahallı mezar ve defin hizmetlerinden yararlanan ve hatta en pahallı çevre temizlik vergisi veren il olmasına rağmen en borçlu belediyelerin de başındadır.

  Ankara'ya yapılan hizmetler inandırıcılıktan çok uzak yandaş şahıs ve firmaları zengin etmeye yöneliktir. trafiği rahatlatma vaadi ile yapılan bütün üst ve alt geçitler durumu daha karışık hale sokmuş, susuzluk yüzünden yapılan bütün yatırımlar plansız ve programsız olduğu tespit edilmiştir.

  Bahse konu şahıs kendini ve velihatlarına belediye imkanları ile çeşitli kazanç kapıları açmış merkezde ki ankara halkı her şekilde mağdur edilmiştir. seçimlerde alınan oy ankara merkezden değil ankara büyükşehire bağlı ilçe ve köylerden gelmiştir. buralara yapılan yardımların haddi ve hesabı yoktur. ankara halkı bugünkü yönetimin kölesi durumundadır.

  08.03.2010 tarihinden itibaren yapılacak olan bu zorbalığa karşı bende bundan sonra yürüme pahasına bile olsa halk otobüslerini kullanmama yoluna gideceğim. ve ankarada ikamet eden herkesten bu zorbalığa dur demesini isteyeceğim. Ankara'da zorbalığa artık geçit olmasın!
  3 ... golhiat
 2. 2.
  malesef türkiye'nin başkentine yakışmayan kalitesi oldukça düşük hizmetlerdir.

  insanlar otobüslerde üst üste gitmektedirler.
  2 ... rosava
 3. 3.
  Zaten uçan tenekelerle sağlanan hizmettir.
  Ama, işin garip tarafı vatandaşı bu duruma sokan adama kimsenin laf geçiremiyor olsıdır. Bir şekilde kendi istediği yönde devam edip boy boy sırıtan fotograflarının bulunması beni de rahatsız etmektedir. Hoş, ulaşımı kendi aracımla yapıyorum ama, bu konuda desteğimi aynı yöne gidecek olan insanları götürerek sağlayabilirim. *

  (bkz: Şahsi aracı olan ankaralıların ulaşım desteği) *
  1 ... binary
 4. 4.
  (bkz: ankaralıları bekleyen tehlike)
  ... la havle vela corvette
 5. 5.
  otobüs dolmuş 900 kuruş, öğrenci 600 kuruş olacakmış. yaşasın. (bkz: ankara da toplu taşım ücretleri)
  ... mediumbashar
 6. 6.
  ankaray'da ego bandrolü olmayanların öğrenci gişesini kullanmaması için olağanüstü bir çaba sarfeden çalışanların verdiği hizmettir. hani o derece ki, bu kadar çabayı ulaşımı geliştirmek için harcasalar zaten herkes seve seve ego bandrolü alacak.
  1 ... procne