bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ankara'da yaşayanları perişan eden uygulama. söylenenlere göre; şu anda 3 aylık su var. ağustos 1 den itibaren yarım günlük su kesintileri olacak.bu kesintilerin 2 günde 1 yapılacağı açıklandı. böylece 8 ay su yetecekmiş.

çaylaklıktan gelen edit: yahu dostlar neden hemen kötülediniz, melih gökçek denilen şahıs öyle söylemişti, fikrini değiştiriyorsa benim suçum ne?*
    2 -2 ... drnirvana
  2. 2.
    şehirdeki her meydana fıskıyeli havuz koymak, yapılan bütün alt geçitlere yağmur suyu dolması, yapay göletler inşa edip parklar ve bahçeler düzenlemek ve yağmur duasına çıkmaktan sonra yapılması gereken zorunlu eylem.

ankara fen işleri genel müdürlüğünün bilimsel bakış açısı ile uçarı melih gökçek projelerinin birleşmesiyle ankara susuz kalmıştır.

bunun sorumlusu, yine seçim döneminde bu uçarılıklara karşı çıkmadan oy veren seçmendir.*

sen git polatlıya yakın bir yere çukur kaz, sonra içini su ile doldur, sonra ortasından şehirler arası yol geçir en son gelip "suyumuz bitti." de.

çok afedersiniz ama malesef: (bkz: bi siktir git bir çay koy ya) (bkz: melih gökçek istifa)
    7 -1 ... farazi
  3. 3.
    ankara halkını susuzluktan fır fır döndüreceği aşikârdır. lâkin bidon satan abîlerimiz buna pek bir sevinmiş. yapılan bir röportajdan;

+efendim su kesintileri satışlarınıza nasıl bir etki yaptı?
    -valla abla ben şu üç gün içerisinde bir aylık satış yaptım, çok iyi oldu bizim için.
    +peki kesintilerin olmamasını ister miydiniz?
    -yok canım, böyle çok iyi. yani kesilmesi bizim yararımıza.
    (ne de olsa fırsatçı insanlarız biz, nerden ne sağ(la)sak kâr)

şeklinde konuşmuştur. tablo pek iç açıcı değil. bidon satıcısına hak vermek lazım mı tartışılır. o da geçimini bundan sağlıyor. ama tabii ki bidon satıcısının yaptığı satışların binlerce katını yapacak şirketler de var, peki onlara ne demeli.

netice itibariyle hemen bir yağmur duası işine girmeli ankara halkı. sanırım başını da melih gökçek çekerse vicdanı(!) için iyi olacaktır. ayrıca ankara'da okulların bir ay geç açılması için teklifte bulunulmuş.
    1 ... dus pesinde dus pesime
  4. 4.
    bizim apartmandaki kadın modelinden ankara'da da bulunuyorsa suların kesilmesi çok büyük bir hatadır, hep akmalıdır sular. zira bizim apartmandaki teyzeler 3 günlük depoyu suyun kesileceğini öğrendikleri andan itibaren 2 saatte kurutma kapasitesine sahiptirler. küvetleri dolduruyorlarmış, yeni su geldikçe de boşaltıp tekrar dolduruyorlarmış. bu arada devamlı çamaşır yıkayıp, duş alıyorlarmış. sonra da "yaaa ya tabi hepimiz duyarlı olmalıyız" diyorlar utanmadan. oysa kapıcımızın dediği gibi "insan sırf terlediği için banyo yapar mı?" biraz duyarlı olmak lazım.
    ... mitheithel
  5. 5.
    bugün tv'de gördüğüm kadarıyla 2 gün ara ile 2'şer gün şeklinde uygulanacak kesintilermiş. yni 2 gün boyunca suyu akacak ankaralıların, takip eden 2 gün kesilecek, ardından yine 2 gün akacak, vs. melih gökçek'in yalancısıyım vallahi, eli vanada suyu kesecek şahıs değilim.
    ... kereste
  6. 6.
    ardından, abb'nin meb'ye okulların bir ay geç açılmasını teklif ettiği vahim durum.
    ... meureate
  7. 7.
    i. melih gökçek'in şimdi de su ve bidon satıcılarıyla hidroforcuları zengin etmeye yönelik çabasıdır. 2 gün su vermeyip 1 gün su verilmesini, üst katlara su pompalamanın zor olduğu şeklinde açıklamışlardır. iyi de, o bir gündeki yüklenmeyi, herkesin banyo yapıp, çamasır bulasık yıkamasını, temizlik yapmasını -hele ki halı yıkama meraklısı teyzelerin toplu eylemlerini- hiç hesaba katmıyorsunuz galiba.

(bkz: bir su cenneti olarak ankara) ****

(bkz: akılsız seçmenlerin cezasını tüm ankara çeker)
    2 -1 ... mystery
  8. 8.
    sorumlusu melih gökçek tir. bu yüzden melih gökçek bir an önce gitsin diye suyu bolca harcamalı, bahçelerimizi futursuzca sulamalı, balkonlarımızı gün aşırı yıkamalı, her gün mutlaka duş almalı ve diğer birçok mal hareketi utanmadan sergilemeliyiz. melih gökçek gidince yağmur yağacak, bütün dertler çözülecek çünkü.
    1 ... kafkef
  9. 9.
    http://www.haberler.com/b...-gun-su-kesintisi-haberi/

Melih Gökçek, boru hattının her iki bölgeye de su verdiği Kardelen, Kent-Kop, Uğur Mumcu ve Batı Sitesi mahallesinde su kesintisi olmayacağını belirtti...

sevinsem mi üzülsem mi bilemedim şimdi.
    ... hic kimseyim
  10. 10.
    su kesintisinin yaşanmayacağı kardelen mahallesinde ikamet ettiğim için ve okulum odtü'nün suyunu kendi gölü eymir'den getireceği için çok çok az sayıdaki bendeniz gibileri etkilemeyecek durum.

ama ben gene de, tıpkı mağdur üçte birlik kesim gibi, son 2004 yerel seçiminde i. melih gökçek'e %66 oy veren insanların annelerine saygı ve sevgilerimi iletmek istiyorum.

edit: * i. melih gökçek sesimi duyup, hem odtü rektörüne suyu kestirdi, hem de mahallenin suyunu kesti. i. melih gökçek'in ve i. melih gökçek'i sevenlerin annelerine tekrar saygı ve sevgilerimi bütün içtenliğimle gönderiyorum. dibine kadar..
    3 -1 ... indoor rain