1. 1.
  Türkiye'nin zaten kıt olan iyi üniversitelerinden hatrı sayılır derecede bulunan bir şehirde okuma fırsatına büyük ihtimalle es kaza nail olup da ankara'ya hakaret eden insandır. beğenmiyorsa defolsun gitsindir. zira orada oturan insanın toplu taşıma aracında kalabalık yapar, yürüdüğü yolda omzuna çarpar, bankada kuyruk yapar, trafikte araba sayısını artırır, okullarda kalabalık yapıp eğitim kalitesinin içine eder... nankörün yandan çarklısıdır kısaca.

  edit: fütursuzca hakaret edenler harbiden çok kanıma dokunuyo ha. adam geçmiş benim oturacağım koltuğu kapmış bir de gelmiş "ben aslında siyasal mülkiye falan istemiyordum..." diye hakaretine başlıyor. e siktir git sen orda olmasan ben hem oturarak gidiyor olacaktım.
  6 -6 ... her sabah banyo yapan erkek
 2. 2.
  (bkz: imtrak)

  götürün beni buradan kaçırın, canıma yetti. şaka gibi deniz yok ya. gidiyorsun gidiyorsun, karşına deniz hiç çıkmıyor. çok garip.
  3 -5 ... imtrak
 3. 3.
  vallahi deniz yok bu ankarada. kesin ondandır.
  2 -1 ... cok cahilsin keske silik yesen
 4. 4.
  bazen sevmediğin şeylere katlanmak zorundadır insanlar.

  çok rahatına düşkün adamada "az daha çalışaydında istediğin il de bulunan üniversiteye gideydin" demezler mi adama?
  -1 ... kirisik
 5. 5.
  benim doğup büyüdüğüm yer olduğu halde sevmediğim yer. okumak için gelen ve sevmeyen melektir benim yanımda.
  -1 ... gomatircik
 6. 6.
  aile baskısı sebepli ankarada okuyanları tenzih ederek, "o halde ne demeye buraya geldin, kafana silah mı dayadılar" diye sormak lazım kendilerine.
  gerçekten anlamıyorum, ankarada deniz olmadığını herhalde 3 yaşındaki çocuk bile biliyordur. ama nedense insanlar hem kendi iradeleriyle okumak için ankaraya geliyorlar, ondan sonra da "yaaa burda deniz yok ama çok kasvetli" , "10 dedin mi her yer kapanıyor" "gece hayatı sıfır, eğlence yok. memur şehri burası yeaaa" , "ulan şimdi istanbulda olmak vardı" diye söylenenler gırla gidiyor.
  adama demezler mi "birincisi, bunları buraya gelmeden önce biliyor olman lazımdı, ikincisi madem o kadar istiyordun,o zaman istanbula gideydin" diye,
  hasılı, öncesinde iyice düşünmeli,ondan sonra üniversite okunacak şehir seçilmeli.
  çünkü üniversite yılları insan hayatında önemli bir yer tutar, bu yüzden insanın kendini mutlu hissettiği şehirde okuması lazım.
  3 ... ama olmadiki simdi boyle
 7. 7.
  benimdir. ankara, ankara'dan gidince sevilen bir şehirdir.
  3 ... x e deger veren adam
 8. 8.
  he ayrıca akla yahya kemalin "ankaranın en çok istanbula dönüşünü seviyorum." sözünü akla getirendir.
  2 -2 ... komik mi hayir
 9. 9.
  las vegastan gelmediyse sacmalayan ozenti ergen triplerinde olan insandir. Geneli izmir diye tutturur lagim kokan bir deniz icinde salam ketcaptan baska bir sey olmayan zarar ziyan bir kumru. hele Gunun yarisini trafikte geciren istanbullulara bir sey diyemiyorum. Dikkat cekmek icin surekli bu konulari acar bir de bunlar. Ama deniz yok yeaaa. Sanki tum gunu denize karsi masaj yaptirarak geciyodun. Buyuyunce gecer bunlarin hepsi. Temennimiz.
  3 ... frambuazli beyaz cikolata
 10. 10.
  sene olmuş 2012
  hala, ya sev ya terket demek neyin kafasıdır be arkadaş.
  bibitmediniz.swf amk.
  1 -4 ... kombinasyon