bugün

atakule, karum gibi büyük iş ve eğlence merkezleri kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
pursaklar kale çinçin gidin bir limonata için *
ilk fırsatta bir aştiye gidilerek geri dönüş bileti almak en iisi olucaktır bu sırada aşti de görülmüş olunur
Anıtkabir...
melih gokcegin yakında tarihe karıtıracagı kerhanesi...
odtü, bilkent üniversitesi kampüsleri; eymir, mogan gölleri, kurtboğazı baraj gölü; kızılay özellikle sakarya caddesi (gündüz), tunalı hilmi caddesi; carrefour, armada alışveriş merkezleri.
belanızı arıyorsanız, çinçine veya 19 mayıs stadının ankaragücü tribününe gs/bjk formasıyla girmenizi önerebilirim.
dikmen vadisi
ankaranın dikmeni .....
istanbulda yaşayan biri için görülmeye değer tek yer anıtkabirdir. çünkü ankara da olup istanbul da olmayan tek önemli yerdir.
(bkz: çamlık)
kocatepe cami
tunali hilmi, odtu
(bkz: aşti)
(bkz: ankara esenboga havalimani)
hemen.. istanbul dönüşü için, bilet aranmalıdır..
(bkz: anadolu medeniyetleri müzesi)
(bkz: anıtkabir)
(bkz: kızılay)
şehrin ortasinda kalmış olmasına rağmen gezilmesi, görülmesi gereken bir yer olarak papazın bağı.
(bkz: atatürk orman çiftliği)
(bkz: hayvanat bahçesi)
tunalı ve tunus caddesi civarındaki her bütçeye hitap eden bilimum cafe,bar ve publar.*
(bkz: yeni baslayanlar icin ankara)
orta, dogu, teknik, üniversitesi ...
Ankaralı için gezilecek bir yeri kalmamıştır artık(bu entry.i girerken bunu fark ettim birden)
Ankara dışından biri içinse şehrin bir ucundan diğer ucuna giden otobüslere binerek şehrin tüm mekanlarını görebilirler istedikleri durakta da inip biraz gezip tekrar aynı duraktan aynı hat otobüsüne binebilirler...
ankamall, 7. cadde, arjantin caddesi
eger bu yerlere ait bir liste yapilacaksa; papazin bagi, camlik, besevler ankaray duragi ile emek duragi arasindaki sokaklar, ordaki evler ve bahcelerin ilk siralarda yer almasi gerekir.
anadolu medeniyetler müzesi, anıtkabir, atatürk orman çiftliği, hayvanat bahçesi, kızılay, tunalı hilmi, kuğulu park, sakarya caddesi, karanfil sokak, bahçelievler 7. cadde, beypazarı, polatlı'da kral midas'ın mezarı, ankara kalesi, ulus, gölbaşı, bakanlıklar bölgesi, çankaya daha gider...
aşti terminali. ordan bilet alınıp bir an önce ankara'dan istanbul, izmir ya da antalya gibi nadide illerimize firar edilmelidir.
bir çankaya vardı oraya da gidilmez artık, havası bozulacak iyice.

aslında düşünüce su kesintileri olduğu sırada 15 gün su alamayan mamak ve altındağ ilçelerini de gezmek gerekirdi. insanların çektiği rezilliği ve sefaleti görmek vicadenen sizleri rahatsız ederdi belki ama beni hiç etmedi. aslında ilk başta biraz acıdım ama sonra vazgeçtim acımaktan. buralar akp ve melih' in tulum oy depolarıdır aynı zamanda. ankarada yılda yapılan trilyonlarca gıda ve kömür yardımının büyük bir bölümü buralara gider. acımama sebebim bu da değil. adamlar hala melih' i savunmaktadırlar. ne yapsın allah yağmur yağdırmadıysa demektedirler hala. akılsız başa bunlar az bile aslında. dilenciliği alıştırılmış bir halkın sonu budur maalesef. ezilip ses çıkaramamak. ne kötü.