1. 1.
  yoğun iş temposu nedeniyle bir türlü boş vaktiniz olmamış ve ehliyeti almamışsınızdır.
  Neyse karar verip kıytırık bir sürücü kursuna yazılmakla başlar hikaye. Kursa yalnızca para ödeme ve evraklarınızı teslim etmek için gidersiniz. akabinde yazılı sınava girer, ardından da direksiyon sınavına alınırsınız. neyse ki bi problem çıkmamış bu aşamaları atlatmışsınızdır.

  Artık emniyete evrak götürme zamanı. ilk gün 200 kişilik bir sıra ve bankolar dolmuştur, artık başvuru alınmıordur. neyse erken kalkıım sabahtan hallediim dersiniz. sabah 8 ve kafadan 300 kişi emniyet önünde, kapıların açılmasını bekliyor. kaza bela kavgalar çığırışlar içeri girersiniz ve bankolarda sıra almak için bekleyen 5 li grup halinde yüzlerce kişi..

  sabır dilersiniz. oruç tutmak için için yanlış bir gün olduğunun farkındasınızdır ama artık çok geçtir. sıra size geldiğinizde sabıka kaydındaki harf değişikliğinden dolayı tekrar sabıka kaydı istenir. (bunun yanlış yazıldığını önceden bilirsiniz, kursa sorarsınız bişicik olmaz, onlıne bilgiler çıkıo önemli değil demişlerdir.) artık sinirler bozulmuştur ve sıhhıyeye gidip tekrar evrakı alırsınız ve emniyete bırakırsınız.

  öğlen yine aynı sıralar ve bekleyişten sonra ehliyete bir bakarsınız fotoğraf genleşmiş ve ehliyetin foto kısmı yanmıştır. belli ki presi abartmışlar. bu ne rezillik diye polise gösterdiğinizde güler ve sizi banko içine alırlar. bunu düzeltin dediğinizde sizin fotonuz kalitesiz biz yapalım, o zaman ehliyet belgesi kısmı neden yandı dediğinizde bakarlar öle möl möl. ki hadi benim fotoğrafım kalitesiz, ulan ben bu belgeyi ben almaya mahkum muyum, kafam üçgen olmuş yanaklarım genleşmiş.. neyse derler ki o zaman yenilemeye başvurun ( 35 ytl )yapacak bişi yok .
  o arada sinirden bikaç polisle siz birileri ayırmıştır. tüm teşkilata içten dileklerinizi belirtir ve oradan ayrılırsınız.
  2 ... ahirimsensin
 2. 2.
  istanbul'da da olan rezalettir. ehliyetimi üçüncü gidişimde alabilmiş biri olarak söylüyorum bunu. o iki polis iyi küfür yemişti benden, dalga geçer gibi kaç defa eve yolladılar lan dandik şeyler yüzünden. bir de o kadar saat bekletiyorlar. bak sinirlendim gene.
  1 ... oneqeno