1. ?.
  az önce son dakika gelişmesi olarak duyulan haber.

  Ankara Kurtuluş ta bir otopark'ta park halindeki bir panelvan tipi araçta bomba olduğu ihbarı yapıldı. Telefonla yapılan ihbar sonrası harekete geçen polisin yaptığı incelemede araçta siyah bir poşet içinde bomba düzeneği olduğu belirlendi. aracın plakasının da sahte olduğu belirlendi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, çalışmalarını sürdürüyor.
  Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sıhhiye deki çok katlı otoparkta patlayıcı madde yüklü bir aracın bulunduğu ihbarı üzerine harekete geçen polis, otoparkın çevresinde bulunan Aksu Caddesi, Tuna Caddesi ve Marmara Sokağı nı yaya ve araç trafiğine tamamen kapattı.
  Polis ses yayın aracından, otoparkta şüpheli bir durum olduğu belirtilerek, Otopark civarına geçiş yapmayın. Güvenliğiniz için bölgeden uzaklaşın anonsları yapıldı. Vatandaşlar, güvenlik şeridiyle kordon altına alınan bölgeden ayrılmaları konusunda polis tarafından ikaz edildi. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri patlayıcı detektör köpekleriyle şüpheli aracı inceledi. Bomba imha ekipleri araç üzerinde çalışmalarına devam ederken, bölgeye tedbir amaçlı olarak itfaiye ve 112 Hazır Acil ekipleri çağrıldı. Aracın otoparkın ikinci katında olduğu öğrenildi.
  Olay yerine gelen Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, otoparkta şüpheli araç bulunduğu ihbarı üzerine gerekli önlemleri aldıklarını söyledi. Paniğe gerek olmadığını ifade eden Yılmaz, ekiplerin gerekli çalışmayı yapacaklarını kaydetti.
  Ankara Valisi Kemal Önal, sahte plakalı araçta bombanın tespit edildiğini açıkladı.
  Emniyet yetkilileri, ABD ye yönelik 11 Eylül saldırılarının yıldönümü olması dolayısıyla kentte birçok önlem alındığını hatırlatarak, olayın da bu kapsamda soruşturulduğunu kaydettiler.

  http://www.milliyet.com.tr
  1 ... imhotep
 2. ?.
  linkte haberin videosu mevcuttur.

  http://www.ntvmsnbc.com/m...ideo=1456&cbQuality=1
  1 ... leblebi tozunun hastasiydim
 3. ?.
  ankara'da yaşayan insanların daha dikkatli gezmelerini gerektiren gelişme .
  -1 ... firtina
 4. ?.
  Ankara'da otoparktaki bir araçta 300kg nitrat ve onu ateşleyecek bomba düzeneği bulunmuş. polis bunun hem 12 eylül öncesinde yükselecek gerilimi önlemek amacıyla gece yapılan rutin kontrollerde fark edildiğini hemde buna ek olarak söz konusu araçla ilgili çok sayıda ihbar geldiğini söylüyor. o bomba yüklü aracın anıtkabire, meclise, cankaya koskune ya da herhangi bir büyükelçilik binasına çarpması durumda olacakları hayal bile etmek istemiyorum.
  ... tuhh kahretsin
 5. ?.
  (bkz: 11 eylül ankara ya saldırı planı)
  ... tuhh kahretsin
 6. 1.
  hayal edilmesi bile ütopik olan plandır. böyle bir plan olsaydı 13 eylül 1980 de yapılan ilk şey olurdu. hedef saptırmayı amaç edinen bir başlığın planı olabilir bu ancak.
  -2 ... pangea
 7. 2.
  (bkz: ankara da bomba yuklu minibus)
  ... leblebi tozunun hastasiydim
 8. 3.
  arkasında el-kaide'nin olduğu iddia edilen saldırı planıdır. ancak ilginç olan israil uçakları suriye'ye saldırır, yakıt tanklarını türk topraklarına atarlar (yani türk hava sahasını da ihlal ederler) ve sonra ankara'da 300kg sodyum nitrat yüklü minibüs, bence mesaj şu: bakın bize hırlıyorsunuz ama biz olmasak el-kaide size bunları bunları yapacak. (yerseniz)
  ... thomas anderson
 9. 4.
  http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=280259
  ... laedri
 10. 5.
  600 kilo bomba varmis minibüsde, bu istanbul patlamarinda kullanilanin 3 misli. *
  allaha sükürler olsun patlamadi, ancak bunlar angellenmedikce bu tür olaylar her sene tekrarlanacak gibi.

  (bkz: pkk vs el kaide or usa)
  1 -1 ... alchemist