1. 151.
  Aslında o şarkı şöyle:

  Her gören ağladı kalbini bağladı ankara ayyazınaaa.
  1 ... strategy
 2. 152.
  Sene 2004 bahçeliden çıkmışım gece 02.30..

  Kafam nasıl kuru dolu..

  Gençlik parkında bulmuşum kendimi.

  Elimde bir cep kanyağı, umutlar vardı hala o ankara nın ayazında..
  2 ... rockonbaby
 3. 153.
  özlediğim ayazdır. evet ayazını bile özledim memleketimin.
  Hele o ayaz da yapılan beklenen kişileri.
  1 ... salvador dallli
 4. 154.
  bir yandan rahatsız eder, bir yandan özletir.
  2 ... tanerman
 5. 155.
  Ellerim ve bacaklarım acı acı yanmaya başlamıştır. Gecenin su saatinde dışarıda çalışınca sonuna kadar hissediyorum ankaranin ayazını.
  2 ... kapkan
 6. 156.
  Yoksa alt kattadaki kombiyi açmayan yavşak komşu senmisin.
  2 ... madaskar
 7. 157.
  Eğer musluğun soğuk tarafı size istemsizce okkalı küfürler savurtur, ellerinize ince belli çay bardağı hasreti çektiriyorsa... o meşhur ayaz dışarıya hakimdir. Evdeyseniz yorganın altı, dışarıdaysanız atkı bere eldiven takımı ellerinizden öper.

  Edit: iş bu entry musluğun soğuk tarafından alınan güçle yazılmıştır.
  1 ... munia
 8. 158.
  2014 yılı, kasım ayıydı. Ilk defa Ankara'dan geçip gitmemiş, arkadaşımın nişanı için kalmıştım. Bir kasım ayı için kalın bile giyinmiştim. Nişan Etimesgut'taydı. Navigasyon sayesinde kolayca bulmuştuk. Nişan icin ayrilan salon oldukça küçük ve içerisi kalabalıktı. Arabadan salona gelinceye kadar biraz üşümüştüm. Nasıl olsa salon sıcak olur diye düşündüm. Içeri girdiğimde yanılmadığımı anladım. 3 tane ufo yanıyordu ve kalabalıktı. Kabanımı çıkarmadım, biraz ısınayım öyle çıkarırım diye düşündüm. Ayrılan masada biraz oturduk ve hala üşüdüğümü fark ettim . Geleli neredeyse 1 saat olmuştu. Salon küçük, kalabalık ve 3 tane ufo yanıyor. Biri de benim dibimde üstelik... Yüzüme yansiyan kısım sıcacık, alt taraf donuyor. Dikkat ettim ki herkes nişanda kaban, mont ne varsa o şekilde oturuyor ve herkes ufoyu kendine döndürme telaşında... Nişanda yaklaşık 3 saat kaldık, daha sonra arabamıza binip evimize döndük. Evde hala üşüyordum. Burnum , ellerim buz gibiydi, o gece bir türlü ısınamadım.
  Hala hayret ederim. Ankara ayazı nasıl bir ayazdır ki hem küçük hem kalabalık hem de elektrikli ısıtıcıların yandığı bir yer bile insanı donduruyor. Ayaz deyince ilk aklıma gelen yer Ankara'dır. Evimiz Adapazarı'ndadır. Burada don olsa bile böyle soğuk, ayaz olmaz.
  2 ... bencileyin
 9. 159.
  izmir soğuğu yanında bir hiçtir. kuru ayaz işte ankarası sivası mı olur.

  körfezden esen o nemli ama vurucu ayaz teninize işkence çektirir.
  1 ... turuncu anka
 10. 160.
  çok keyiflidir, keyfini almasını bilene... mekanlara saracaksın, sıcak şarabı içeceksin ve sokakları arşınlayacaksın gecenin bir körü.

  böyle keyfi çıkar.

  sıcak şarap demiş miydim?..
  1 -1 ... modus kerler