bugün

yüzünüzde bıçak kesiği hissi yaratabilir.
çok acaiptir. liseye giderken okula yürüyerek giderdim ( fakirim ben). saçlarımı kıvırcık yapmak için sürdüğüm jöle kafamda donar, petek başında çözdürürdüm. ellerimi hissetmez, yarım saatte kendime gelemezdim.

bu sene erken bastırdı namussuz.
yüz felci geçirmenize sebep olabilir. şaka değil.
Anadoluda görebileceğiniz en gerçek ayazlardandır. Felç eder.
adamin aklini alacak cinsten bir ayazdir. ocak ayinda 5 dakika durakta bekledim bacaklarimi hissetmedim bir süre robot gibi hareket ediyordum.
burnumdan akan sümüğü donduran ayazdır herkese tavsiye ederim.
Bir aralık ayında Abimin düğünü için gece den gitmiştik. Sabah erken kalkıp dışarıya çıktığımızda üzerimde kazak ve palto olmasına rağmen iliklerime kadar donduğumu bilirim. istanbulun gözünü seveyim.
an itibariyle titretendir.

(bkz: şşt sarışın titrettin)
özlenendir. hele ki bin kilometre uzakta yaşanıldığı zaman. ankara'ya gitmek için bir bahane olmayabilir ama ankara'dan ayrılmak için de bir bahane olamaz.
insana erdal bakkal dansı yaptırır. hatta bi süre sonra onu bile yapamaz hale gelirsiniz arkdşlr.
ruhumu keser.
ankara ayazı anne kucağı gibi gelirdi şimdi bana.
Ulan ne abarttınız be.

iç Anadolunun genelinde görülen ayazdır.

Ankaraya özgü bir şey degil.
saat sabah 7 de otobüs beklerken katana gibi jilet gibi kesen rüzgarlı soğuktur ama eğer aşık iseniz üşümezsiniz.

hiç unutmuyorum KOSGEB ten kredi çekilecek saat 5 te yola düşmüştüm moskovayı aratmıyordu hatta moskova bile daha sıcaktır ardahandan gelen akrabalar buranın soğuğundan şikayet ediyor.

ego ve magirus ile.
Kalabalık olduğundan galiba, abartılan ayazdır. iç anadoluda daha soğuk yerler var.
Normalde - 5e kadar iner fakat hissedilen - 100 filandır.
Bu ayın sonunda gideceğim için beni düşündüren ayazdır.
Bir Kars ayazı değildir, ömrümde ilk defa soğuktan bayılan insan görmüştüm. Askerde içtimada 20 dk dan fazla kalınca üç kişi bayılmıştı birden.
Özlediğim ayazdır.

Havasına kurban olduğum şehir.

Aah ah.
-5 ile uyandık, hayırlı uğurlu olsun.
Gece boyu sert sert vurup hala daha göt dondurmaktadır.
Mutlu konuşacağımızda umrumda olmayan , bir kez sesini duymak için saatlerce beklediğim ayazdır. Sesi içimi ısıtır soğuk vız gelirdi. Çalıştığı dönemde 8.20 civarında 5 dk lık molası vardı. Meclisin önünden geçtiğim ana denk gelirdi. O beş dk lık molasına yetişebileyim de günaydın canımın içi diyim diye neler yapmazdım ki.
Geçen yıl bugün orada tattığım ayazdır. Erzurum ayazında soğuktan ağladığımı ve kirpiklerimin donduğunu hatırlayınca çok da etkilenmediğim ayazdı.
06 ankara.
sıfırın altı ankara..
Ankaraya gelmeden önce istanbuldan geçiyor herhalde, geceden beri olduğum yerde tazelendim.