1. 1.
  Kerbela gibi bir şehirde kurulmuş olan,ülkemin güdik üniversitelerinden biri;zira kimliklerinde öğretim üyesi yerine sorun da öğretelim yazan hocalarıyla;fiziki imkanlarına bakmadan fazlasıyla öğrenciye sahip kampusleriyle;sosyal faaliyet,geçme sistemi,öğrenci işleri bakımından tam bir yönetim zaafı içerisinde kurullarıyla,güzel denebilecek kızların azlığıyla,ideolojik grupların gösterileriyle tam bir kaos...yahu daha bazı fakültelerine x-ray cihazlarıyla giriliyor.daha ne deyim.yoksa yemişim yüzme havuzuna o da kesin mantarlıdır.
  11 -26 ... goldstein
 2. 2.
  neresinin güdik olduğu bilmesem de, çok iyi profesörlere ve güzel bir botanik bahçesine ayrıca türkiye'nin en büyük yüzme havuzuna sahip olduğu belirtilebilecek sayılı başkent üniversitelerindendir. **
  zorunlu edit: Öğretim üyelerinin elbette ki kafatasını matkapla delip içine bilgi dolduracak halleri yoktur. Üniversitede öğrenim görme; biraz kişisel çaba, araştırma becerisi, yazma, okuma, analiz etme, eleştirme yetisi gerektirir. Bu yeteneklerden yoksun bir öğrencinin de üniversitede zaten işi olamaz. (bkz: kapatır giderim ben bu vücudu)
  ayrıca, havuzu da gayet güzeldir. Güvenle kullanabilirsiniz. *
  22 -2 ... coincidental magic
 3. 3.
  en azından kimya bölümünde, alman ekolünden gelen sistemi değiştirmesiyle, eğitim kalitesindeki düşüşün kaçınılmaz olduğu okul.
  4 -1 ... coincidental magic
 4. 4.
  kar tatili yapmaya direnmiş okul
  9 -1 ... zeka oyunu
 5. 5.
  meşhur sbfsinin içi tkpnin seçim bürosunu anımsatacak şekilde tkp afişleriyle dolu olan üniversite. elbette bir fakültede parti afişleri olabilir hatta olmalıdır da ama burada sakat olan durum tek partinin afişlerinin asılabiliyor olmasıdır. sonra ne diyordu bu arkadaşlar "kahrolsun faşizm" evet iyi kahrolsun da senin yaptığın faşizm değildir de nedir kardeşim demezler mi adama?
  13 -3 ... registerlater
 6. 6.
  dil tarih cografya* fakultesinde kavga eksik olmayan universite
  7 ... dopdop
 7. 7.
  (bkz: mülkiye)
  6 ... shalamar
 8. 8.
  (bkz: dtcf)
  4 ... tttddd
 9. 9.
  (bkz: yok gibi bişey)

  yıllar sonra gelen edit: burda anlatılmak istenen söz konusu okulun diğerleri kadar popüler olmamasıdır.

  ayrıca gerekirse silerim nolacak yauu
  4 -8 ... fatesan
 10. 10.
  Birde SBF fakültesi vardır ki buradan mezun olanlar kamuda önemli mertebelere gelme olasılığı yüksektir.
  8 ... imaginary