1. 1.
    tam anlamanız için madde madde sıralıyacağım

1) Duyguyu aktarma yönünden daha iyi olduklarını düşünüyorum.Dizilerde rol yapma yeteneği ile bir yere kadar aktarabiliyorlar. animede ise çizdikleri için üzgün mü mutlu olduğunu tamamen anlayabiliyorsun.

2) animelerde efekt sıkıntısı yok. elbetteki bu madde sadece efekt gerektiren dizilerle karşılaştıracağım. malumunuz biliyorsunuzdur göz yakan 3d efektleri. dizinin en can alıcı yerinde dandik bir efektle birden tüm zevki kaçırır. film efektleri beklemeyin. ama animede isteseler dağları ikiye ayırır dünyaları yokederler çünkü ve beklentiyide karşılar çünkü beklenti çizim seviyesindedir.

3) yapılan çoğu anime japonyada yazılan bir light noveldir. novel japon tarzı romanlara denir. yani animeler kökünde bir edebi eserdir.

4) diziler bütçe ve imkan gereği genellikle belli konulardan dışarıya çıkamamaktadır. animelerde ise konu sınırlaması yoktur farklı bir evren yaratılır ve etik kavramı istenirse değiştirilir.

5) animenin bölüm başına maliyeti azdır. sadece animasyon stüdyosuna ve seslendirmenlere para ödenir. dizilerde ise binbir kişiye ödeme yapıldığından ileriki bölümleri bütçe yönünden kısıtlayabilir.

zevkinize göre dizi bulabilir misiniz bilmem ama kesinlikle bir anime bulabilirsiniz.
    -1 ... mumbarsever01
  2. 2.
    kesinlikle. anime diziler olsa daha iyi olur.
    ... selia
  3. 3.
    Peki ben hiç anime dizi izlemedim önerilere açığım söyleyin güzel bir anime izleyelim bakalım.
    1 ... caysevenadam