bugün

John Wick gibi filmlerin animesi yapılsa çok tutar bence.
Yeni nesil seriler (bkz: black clover), (bkz: kimetsu no yaiba), (bkz: dr Stone) gayet izlenilebilir seriler. Bunun dışında herkesin hoşuna gitmez ama bir göz atın diyeceğim (bkz: beastars), (bkz: plunderer) de fena değil. Bol bol vaktiniz varsa ve hala izlemediyseniz tabi ki herkesin söylediği, başta (bkz: one piece), (bkz: gintama) ve (bkz: hunter x hunter) olmak uzun soluklu serileri izleyin.
(bkz: ping pong the animation)
Sebepleri bkz verilen başlıkta mevcut.
Hotaru no hana
Kono sekai no katasumi ni
Sakasama no patema
Chirin no suzu
Shikioriori
Sennen joyu**
Perfect blue***
Papurika**
Neko no ongaeshi
Karigurashi no arrietty
Gedo senki

Filan...
(bkz: parasyte)
mangası mükemmeldi özellikle.
fullmetal alchemist : brotherhood
death note
shingeki no kiyojin
naruto

efsaneler bunlar benim için.
shounen izleyicisi oldum hep. birçok animesini de izledim bu türün. en epikleri ise :

fullmetal alchemist : brotherhood
hunter x hunter 2011

benim şahsen en beğendiklerim bunlar. naruto, one piece falan da güzel ama bunlar kadar kusursuza yakın olmadıkları için en iyilerim arasına girmezler.
komedi türünden vereyim.

(bkz: konosuba)

(bkz: hataraku maou sama)

(bkz: danshi koukousei no nichijou)
https://ssjtravis.tumblr.com/archive
(bkz: Rainbow Nisha Rokubou no Shichinin)

(bkz: basilisk the kouga ninja scrolls)

(bkz: drifters)
Kamisama hajimemasita
görsel
Favori animem 'one piece' en efsane animedir bence.
Ghost in the Shell, yürüyen şato, ruhların kaçışı ve komşum totoroyu izleyerek bu türde ısrar etmiş olmama rağmen olmuyor be sözlük. Cıkk. Anime bana göre değil sanırım.
Atack on titan severim. Mesela mmorpg tarzı oyun oynadıysanız sword art online animesini de kesin seversiniz.
komik anime arayışındaysanız Shokugeki no Soma'yı önerebilirim.

yemek yapma üzerine kurulu, karakterin yapılan yemekleri tattığında çılgınca (hatta hafif orgazmik) tepkiler verdiği bir anime. eğlencelidir.

yalnız; açken izlemeyin. ekranı yalamamak için zor durursunuz.
(bkz: detroit metal city)
favori animem rurouni kenshin. izlediğim en anlamlı, içi dolu gözüken anime kesinlikle rurouni kenshin. (tarih merakımdan ötürü tokugawa ve meiji dönemini olan ilgim biraz yüksek)
kurgu isteyen arkadaşlara tavsiyem adet olduğu üzere death note.
karakterler ve bağları üzerine ise one piece.(çok uzun soluklu bir hikayesi vardır ve kurgusu sağlamdır).
naruto ve bleach'ide one piece gibi tavsiye ederim lakin naruto ve bleach çok daha derin karakterlerin olduğu ama kurguları one piece'e göre bir tık zayıf olan serilerdir.
hajime no ippo
Shijo Saikyo No Deshi Kenichi
eyeshield 21
fairy tail
Hakuouki kesinlikle izlenilebilir animelerdir.
(bkz: magicknight rayearth)

biraz eski ama güzeldir.
önceki listeyi güncelleyerekten.
(bkz: anime tavsiyeleri/#29084643)
görsel

Eskileri tamamlamadan yeni jenerasyon işlere başlamak olmaz.
hellsing ultimate
hunter x hunter 2011
gintama
fullmetal alchemist brotherhood
kuroshitsuji
steins gate
another
one piece
naruto
bleach
one punch man
tokyo ghoul
sailor moon
shingeki no kyoujin
fairy tail
nana ( sigara içmiyorsanız başlarsınız dikkat! içenler zaten b*k yoluna daha hızlı gider)
akatsuki no yona.
Shingeki no kyojin filmi de var animesi de mangası da. Sağlam seridir. Önerilir.
death note tarzı sürükleyici öneriler varsa bekliyorum.
romantik komedi olarak Yahari ore no love comedy machigatteiru, aksiyon akame ga kill, rokka no yuusha, psycho pass gibi izlenebilir.
Yahari ore no seishun da iyi animeler arasına girer diye düşünüyorum. Lise çağındaki farklı bir gencin hayatını ve hayata bakış açısını anlatıyor. Tavsiye edilesi, izlenilesi ve pişman olunmayası.