bugün

sanattan anlamayan bir kekonun sıçmığı sözdür.
(bkz: yapacagin genellemeyi sikeyim)
Ergen değil animeye kendini adamış farklılığı bulmuş insandır. animeci adam hentai izler.
anime gibi icrası zor bir sanata hakarettir.
sen bir helsing, bir basilisk bir elfen lied, bir code geass kolay mı yetişiyor zannediyosun?
onca yıl saçını süpürge edip yemeyip yedirdi içmeyip içirdi insanlar bunları yapmak için.

neyse kafanı çok yorma bunlara mazallah kalan iki motor nöronun da bozulur türk malı izlemeye devam et en iyisi.
hayatinda 'one piece' izlememislerin dusuncesidir.
dünyanın ciddilikten kırılan yaşlılarının arasına bir an önce katılmakta acele etmemek diye yorumlamak daha makul olabilir aslında.
Hayatı boyunca heidi den başka birşey izlmemişlerin yaklaşımı.
Çoğu animenin anlatmak istediklerini erişkinler bile zor anlar.
Anime sinemanın bir adım ötesidir.
Tek farkı çizgiye dökülmüş olmasıdır.
Kendi içinde avantaj, dezavantajlarını barındırır.
ERgen olanın ortalamanın üstünde farkındalığı yok ise anlaması zordur.
hayatı boyunca death note-seirei no moribito-rainbow- grave of the fireflies izlememiş birinin götünden uydurduğu bir önermedir.
bu önermeyi de yapan olsa olsa bir ergendir diye düşündürtmüyor değil. animeyi sırf pokemon, beyblade olarak bilirsen olacağı bu.
başlığı açanın hayao miyazaki eserleriyle henüz tanışmamış olduğu barizdir.
anime izlememiş insan genellemesidir efendim.

shoujo-shounan animelerde bile başarılı hikayeler olurken seinen ya da josei serilerin kalitesini siz düşünün artık.

miyazaki'ye hiç girmiyorum. adam bu genellemeyi duysa mesleği bırakır yeminle. ya da bırakmaz lan, "aslında biraz da senin gibiler gelişsin diye yapıyorum ben bunları, al izle" der.
Genellemeler tehlikelidir.
22 yaşında olmama karşın açıp açıp izlerim.
bunun yaşla alakası yok.
anime izliyorum. bakayım önerme zikimdemi.

değilmiş.

tanım: bir önerme.
pokemon, digimon, beyblade gibi çocuk animesi izliyorsanız ergen değil çocuksunuzdur. ancak fullmetal alchemist, death note, hellsing, basilisk gibi animeleri izliyorsanız bunun ergenlikle ilişkisini çözemedim. bu bahsettiğim animelerin her birinin konusu +18 olup pek çok diğer türlü televizyon yapımından kalitelidirler.

ergen kişilikle kastedilen enerjik olmaksa kabul ancak ergen derken yetişkin kimseleri çocuksulaştırma hedefleniyorsa bu diziler ne ergen ne de çocuk dizisi değildir. kapı gibi yetişkin dizisidir.

tanım: hatalı bir genelleme
türüne bağlı olarak değişebilecek bir şey bu.