bugün

daha önce platoon'da izlediğim willem dafoe, american history x'de izlediğim edward furlong ve birkaç filmini izlediğim danny trejo'nun başrollerini paylaştığı bir hapishane filmi.

bir kere bir işin içinde steve buscemi var ise o film izlenir. nitekim beni izlemeye ikna eden birkaç sebepten biri de bu idi.

bana göre samimi bir hapishane arkadaşlığını anlatan ve 1 saat 27 dakikalık uzunluğuyla sıkmayan, hoş diyaloglardan ve güzel bir olay örgüsünden oluşan, akıcı ve güzel bir film.

öte yandan, mickey rourke ibne rolünde oyunculuk dersi vermiştir.

her şeyi geçtim, filmde çalan müzikler efsanedir, çok yerinde kullanılmıştır ve heyecanı tam olarak yansıtmaktadır.

bir de son olarak, Jake La Botz hem efsane saç tipiyle hem de kendi yazıp bestelediği ve söylediği iki şarkıyla filmin en dikkat çekici oyuncusudur kanımca.
earl ü williem dafoe oynar ayrıca filmde birçok ünlü isim de bulunmaktadır örneğin ron un koğuş arkadaşı ibne bi verici rolünde mickey rourke tur.boş anları gayet iyi doldurabilen filmlerdendir.
Amerikan hapishanelerinde geçen cinsel dengeleri görmek için ideal bir filmdir. fazla miktarda uyuştucu ile yakalanan Ron hapishaneye düşer. Temiz yüzlü genç bir çocuk olan ron'a hapishanede kendilerine oğlan arayan mahkumlar musallat olur. Ron, hapishanenin karimatik adamı Earl'le tanışır. işte film aralarında gelişen dostluğu anlatmaktadır. film'de yeni hapishaneye yeni gelenleri tuzak kurarak boş koğuşlara çağırıp onlara tecavüz eden sapık mike adında yamuk bir karakter göz çarpmaktadır. ron rolünde amerikan history x filmde edward norton'un mazi meraklısı kardeşi Edward Furlong oynamaktadır.