bugün

Aniden gelmiyor bana hep var aslında. Planlıyorum da sonra diyorum e burayı biliyorum en azından orada ne çıkacak karşıma? Sorularla geçiştiriyorum gibi oluyor
O isteği bir tek geride bıraktığın aileni düşününce frenleyebiliyorsun. Bu acıyı onlara yaşatmaya hakkım var mı? Gibi.
buna yeterince cesaretim yok, ve bir ailem var, küçük de bir kardeşim. Bunu onlara yapacak kadar bencil değilim. Bazen soruyorum ama kendime, onlar olmasaydı. belki.
Zararsızdır. Bir anlık heves gibi gelip geçici bir istektir. Asıl sıkıntı çok çok öncelerden gelen ve bir türlü gitmek bilmeyen ölme isteğidir.
Aniden geliyor ve geldiği gibi gidiyor. Tabii gidecek daha cok gencim, gerceklestirmek istedigim seyler var yaşarsak.
hayır deyin hayır olsun. bu ne amk. sözlükte.
seni anlıyorum ve arttırıyorum!

(bkz: aniden gelen şişeye oturup ölmeyi bekleme isteği)
Bir anlık değildir o; uzun zamanlar boyunca duyulan isteğin birikmiş, kökleşmiş, dallanıp budaklanmış kocaman halidir. Sadece bazı anlar nükseder, daha fazla hissedilir bu istek. Oysa içte her daim bulunur.

Ama kimse istedi diye ölmüyor. Hayata sıkı sıkı bağlı, yaşamayı seven biri olun da nasıl ölüm korkusuyla yanıp tutuşuyorsunuz.
bazen ömür nakli olsa da seve seve bağışlasam diyorum. Gün doldurmak için yaşanır mı be. *
Yapacakların, hayallerin, planlarına rağmen gelen, hayatı sevmekle pek de bir alakası olmayan eylem. Kronik olarak bir anda gelir, boğuluyormuş gibi hissedersiniz. Hızlı gelir yavaş geçer. O an birisi beni öldürmeye kalksa seve seve kabul edermişim gibi geliyordu tabii artık değil. Düzenli olarak gelen kısa süreli bir isteğin pişmanlık getireceğinin farkında olmam irademi güçlendiriyor. Bu şarkı Başlığa entry giren ölmeye istekli yazarlara gelsin. https://youtu.be/dn2z19QnEfQ
depresyonda olduğunuzu gösterir.
Her zaman var olandır..
daha acısı vardır hiç gitmeyen ölme isteği...
Aniden mi? Yavaş yavaş gelir o. Göz yaşı gibi dolar dolar, patlar. Muhakkak vardır bir meyil, sadece gün yüzüne çıkmamıştır. Yine de ölüp sonsuzluğa karışmak daha ürkütücü değil mi?
Bana hiç gelmeyen istektir.
Daha yapacaklarım var sen bi bekle hele.
görsel
Bir anda gelen, akla geldiği an üstünde uzunca düşünülen istektir. Yolda yürürken, kitap okurken, film izlerken, arkadaşınızla en heyecanlı dedikodular yaparken, yemek pişirirken; önce ani bir iç sıkıntısı duyulur, akabinde bu istek baş gösterir, sıkıntı olanca gücüyle devam eder, kişiyi meşgul olduğu işinden alıkoyar.

Ölsem mesela şimdi, yok olsam, toprağa karışsam, bedenim toprakta çürürken ruhumu Azad etsem, vuku bulan sıkıntıyı bir daha hiç hissetmesem.
Keşke geldiği gibi hızla gitse bu istek. Üstelik üstünde düşünmekten, başarı veren intihar yöntemlerine yönelmek de kaçınılmaz oluyor. *
ara ara olur öyle şeyler ama ölünce de bitmiyor ki yahu. insan kafası rahat ölmek ister şimdi. ben öleceğim bir sürü sorun birikmiş gerimde ve bunlar havada kalıyor. hissederim ben üzülürüm, sorunları çözeyim hiçbir derdim kalmasın rahatça ölürüm zaten. bide canım çabuk çıkar diye düşünüyorum çünkü öyle bir his var içimde. hızlı öleceğimi düşünüyorum muhtemelen terör saldırısında bedenim havada parçalanarak ölebilirim. sonuçta her şey parçalanacağı için öldüğümü farkına bile varmam. atom bombası da olabilir bak. o da bir anda öldüren etkin silahlardan.
Gayet iyi mesajlaşılan bir gecenin vedalaşılan son anda ufak bir tartışma ile buruk uyumak (uyuyamamak) zorunda kalınca gelen histir.
bana hiç olmuyor o, hayatı o kadar seven biri değilim ama ölmek için acele etmiyorum. bide zaten öleceğim ne gerek var ki? sonuçta ölünce yaşamak gibi bir seçeneğin kalmıyor ama yaşarken ölmek gibi bir seçeneğin her daim var.
o his bende hiç gitmiyor.
Günah işlemektir efendim. Evet. Ölmeyi istemek günahtır. Açık ve net!
(bkz: ben gelenecin gitmiş bile)
(bkz: aniden gelen cinsel seks isteği)
buluğ çağı denen sözlükteki tabiriyle liseli ergen kafasını zirvesinde yaşadığınızın göstergesidir. zırt pırt ölüm, ölüm diyerek ölümün bir kaçış, çare olduğunu sanmaktır.

he intihar edersiniz, bunda pek zorluk yok tabi. şu bilekleri kestiğinizde %90 zaten ölürsünüz de köpek gibi, sürüne sürüne ölürsünüz. öteki taraftada köpek gibi devam edersiniz bu acizlikle.
yalnızlıktan falan gelen istektir.
uyuyun kardeşler. geçer.
güncel Önemli Başlıklar