bugün

belki evden işe/okula giderken, belki müzik dinlerken, belki otobüste dışarı izlerken, belki yemek yerken, belki de gece tam uyuyacakken gelen his.

belki çok güzel bir gün geçirmişsinizdir ve gelen bu iğrenç his her şeyi mahvetmiştir. sebebini de bilmezsiniz. gecenin bi yarısı oturursunuz saatlerce bi boşluğa bakarak.
Saatlerce boşluğa baktırmayan histir. Abartmayalım efendim. O bakış en fazla 2-3 dakika sürer.
En olmadık anda bazen de gülerken gelen histir. Bazen ağlatır bazen sadece sessizce bir köşede oturup karanlığa baktırır. Gözünüzün önünden geçip durur her şey. Hiç durmadan. O geçmiş, yaşanan her şey yeniden ilk anki kadar acıtır. Sonra geçer. Hayat devam eder çünkü.
Aniden gelen mutsuzluk hissi olmaz. Eğer mutsuzsanız muhakkak önceden yaşadığınız nedenleri olmalı bu mutsuzluğun.
bazen aniden gelir. mutlu olduğunu düşünürsün, sonra derinlerde bir yerlerde içini bir kasvet kaplar. en ufak bir karartıda o'nu görürsün ve işte o an içine gelen mutsuzluğun ne olduğunu anlarsın. önce bir hassiktir ya ne oluyor ben iyiydim dersin, sonra o mutsuzluk karamsarlığında karanlık bir odada bir başına oturup olan biteni düşünürsün. ne o an içine birden gelen mutsuzluğu, ne o'nu ve de olanları anlayamazsın. bu sırada küllükteki sigaralar bir bir çoğalmaktadır ama durmaz/duramaz devam edersin.

belki o'nu çok iyi tanımıyorsun. belki de kendine bahaneler üretiyorsun. sevmek için, unutmak için, özlemek için, özlememek için, her şey için. unutmaya çalışırsın, belki de unutmaya çalıştığını unutmak istersin. o an içinde beliren mutsuzluk hissi ile kendine kızarsın. elin telefona gider, mesaj atmak aramak istersin. bu kadar sağlıksız düşünce içinde en sağlıklı eylem yapmamaktır. belki unutur, belki unutursun düşüncesi ile uzak durmaya çalışırsın. böyle kolay olmadığını ben de biliyorum. o' da biliyor, sen de biliyorsun.

Edit: bay çökelek. Hahasiktir ya.
Genellikle güzel bir gün geçirdikten sonra akla gelen kötü ve hatırladıkça içinize birşey oturtan anının akla gelmesiyle oluşur. Önce o anıyı reddeter sonra da o anı hakkında uzunca bir süre düşünürsün.
sigara yakılmasın da ne yapılırsa yapılsın diye akıl verilecek kadar insanı şaşırtan bir histir.
Beni tekrar sigaraya başlatandır.
Bu aralar bende sıkça olan his kendimle yüzleşmemek için hep meşgul olmaya çalışıyorum.
Aniden gelen mutluluk hissi gibidir.
Biri çiçekler için; "ulan ne çiçekler var şu dünyada renk renk." demenize sebepken diğeri; "amk her yerde çiçek, anca etrafa böcek doluşturuyorlar" demenize sebeptir.

Bir sen iki farklı ruh hâli. Tarafını seç, asabımı bozma.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.